خجسته‌پور:

حمایت داخلی از مذاکره‌کنندگان، آنها را قدرتمندتر خواهد کرد

مذاكرات ايران و گروه 1 5

مسئول واحد ارتباطات جامعه اسلامی مهندسین معتقد است که حمایت داخلی از تیم مذاکره‌کننده باعث قدرتمندتر شدن مذاکره‌کنندگان در مقابل غربی‌ها خواهد شد.

علیرضا خجسته‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره ضرورت اطمینان به تیم مذاکره کننده هسته‌ای، اظهار کرد: نام‌گذاری هوشمندانه سال 94 با عنوان "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" توسط مقام معظم رهبری در این شرایط کمک فراوانی هم در مسائل داخلی و هم در سیاست خارجی در پیشبرد اهداف خواهد کرد.

وی افزود: مردم، گروه‌ها، سیاستمداران و احزاب قطعاً باید از تیم مذاکره کننده هسته‌ای حمایت کنند. چون وقتی پشتیبانی قوی از داخل صورت گیرد مطمئناً مذاکره کنندگان با دست بازتر و قدرتمندتر می‌توانند در مقابل غربی‌ها از حقوق ملت ایران دفاع کنند.

این عضو جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به بیانیه لوزان، گفت: پس از صدور این بیانیه، طرف غربی صحبت‌هایی مطرح کرد و تیم مذاکره کننده ما هم مواضع خود را ارائه کردند. مسلماً ما باید به آنچه دیپلمات‌های خودمان انجام می‌دهند و می‌گویند اعتنا و اکتفا کنیم. چون قاعدتاً طرف مقابل با توجه به مشکلات داخلی و برای راضی کردن متحدان خود حرف‌هایی می‌زند و می‌خواهد جنگ روانی ایجاد کند تا این بیانیه به نفع خودشان مصادره شود.

خجسته‌پور اضافه کرد: عقلانی است همان‌طور که آقای ظریف هم گفت ما به تیم مذاکره کننده خودمان اعتماد کنیم. چون اینها فرزندان این آب و خاک هستند و تلاش دارند با تمام قدرت از حقوق ملت ایران دفاع کنند. البته نکته‌ای که رهبر معظم انقلاب در مشهد مطرح کردند را هم باید مدنظر گرفت و می‌توان تذکر داد و انتقاد سازنده و نقد منصفانه انجام داد و این قضیه اشکالی ندارد. از طرف دیگر هم باید به تیم خودمان اعتماد کامل داشته باشیم.

این عضو جامعه اسلامی مهندسین در پایان، اظهار کرد: آنچه در لوزان اتفاق افتاد یک بیانیه است و نه حتی توافق و تفاهم. در یک چارچوب کلی ما می‌توانیم نکات موفقیت‌آمیزی را در نظر بگیریم. اما به نظر می‌رسد تیم مذاکره کننده برای توافق نهایی باید تلاش و دقت بیشتری داشته باشد تا ان‌شاءالله بتوانند در همه زمینه‌ها از حقوق مسلم ملت ایران دفاع کنند.
کد N779945