انصارالله درباره باب المندب به مصر اطمینان داد

سخنگوی رسمی انصارالله یمن تاکید کرد که هدف از تلاش برای ایجاد هراس و نگرانی درباره وضعیت تنگه باب المندب، توجیه تجاوز عربستانی-آمریکایی علیه یمن است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد عبدالسلام، سخنگوی رسمی انصارالله در صفحه خود در فیس‌بوک نوشت: پیش‌تر برای دولت و ملت مصر توضیح دادیم که دولت و ملت یمن، آمادگی خود را برای بحث و مذاکره مستقیم به منظور از بین بردن هرگونه ترس و نگرانی درباره وضعیت باب المندب و تاثیرات آن بر دریانوردی بین المللی اعلام می کند.

وی افزود: از این رو بار دیگر به برادرانمان در مصر تاکید می کنیم که ترس و نگرانی مطرح شده، پایه و اساس ندارد.

به گزارش پایگاه سبا نت، عبدالسلام ادامه داد: ما خطاب به همه دوستان و برادران خارجی حاضر در یمن، از جمله آنانی که دولتهاشان مشارکت خود را در تجاوزگری علیه یمن اعلام کردند، می گوییم که موضع ما در قبال آنها تحت تاثیر رفتار دولت‌ها قرار نمی‌گیرد زیرا به خوبی می دانیم که مواضع ملتهای عرب و مسلمان در جهت مخالفت با ائتلاف آمریکایی-صهیونیستی است که می کوشد جهان عرب و اسلام را نابود کند و درگیری ها و اختلافات را برانگیزاند و هرگز برای حل مسائل امت اسلام و در راس آنها مسأله فلسطین اقدامی نکرده است. برخی مواضع رسمی نیز حاصل فشارها و سوءاستفاده از مشکلات مالی در برخی کشورها بوده است.

سخنگوی انصارالله در ادامه نوشت: روابط ملت یمن با دیگر ملت‌های منطقه و جهان عرب و اسلام همچنان روابطی مملو از محبت و برادری باقی خواهد ماند و به رغم مواضع خطرناک دولت هایی که به ملتهای خود توجهی ندارند، ما به بیداری و هوشیاری امت کاملا امیدوار هستیم.

انتهای پیام

کد N779906