صلیب سرخ خواهان آتش‌بس فوری در یمن شد

صلیب سرخ جهانی خواسته‌ است پیش از آن که شمار مجروحان درگیری‌های جاری در یمن افزایش یابد، هر چه زودتر در این کشور آتش‌بس موقت برقرار شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این سازمان خواهان آتش‌بس ۲۴ ساعته در یمن شده و اعلام کرده که تعداد زیادی از مردم یمن در حملات هوایی و زمینی اخیر زخمی شده‌اند و اگر فورا کمک‌های درمانی به آنها نرسد، جان‌ خود را از دست خواهند داد.

سازمان صلیب سرخ جهانی در حالی درخواست آتش‌بس موقت در یمن را مطرح کرده که شورای امنیت سازمان ملل برای بحث درباره پیشنهاد مشابهی از جانب روسیه مبنی بر توقف جنگ تشکیل جلسه داده است.

به گزارش بی.بی.سی، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ جهانی اعلام کرده که جنگ باید در یمن و به خصوص در بندر عدن و اطراف آن فورا متوقف شود.

در دو هفته گذشته نبردهای شدید در بندر عدن واقع در جنوب یمن در جریان بوده است.

صلیب سرخ خواهان آن شده که هر چه زودتر غذا، آب و کمک‌های درمانی و ملزومات شخصی مورد نیاز به منطقه برسد. روبرت ماردینی، رئیس بخش عملیاتی سازمان صلیب سرخ در خاورمیانه گفته است: اگر نبرد در یمن فورا متوقف نشود قطعا مردم بیشتری خواهند مرد و شانس زنده‌ ماندن زخمی‌ها به واکنش‌ ما در چند ساعت آینده بستگی دارد و نه به چند روز آینده.

انتهای پیام

کد N779900