العبادی خواهان محاکمه غارتگران اموال مردم تکریت

نخست‌وزیر عراق محاکمه افراد متهم به غارت دارایی‌های شهروندان عراقی در شهر تکریت از سوی دستگاه قضایی را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دفتر نخست وزیری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که حیدر العبادی در نشستی با حضور رائد الجبوری، استاندار صلاح الدین، احمد الکریم، رییس شورای استانداری صلاح الدین، عبد الباسط ترکی، رییس صندوق بازسازی مناطق آزاد شده از اشغال داعش و رائد شاکر، فرمانده پلیس فدرال و برخی دیگر از مسئولان، بر لزوم حفاظت از دارایی هایی شهروندان عراقی و بازخواست عاملان کوتاهی درزمینه جلوگیری از غارت اموال مردم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، وی همچنین از وزارتخانه های فعال در بخش خدمت رسانی و امنیتی خواست که تلاش خود را بیشتر کنند و عملکرد مطلوب داشته باشند.

نخست وزیر عراق همچنین اعزام تیم های میدانی فوری برای پرداخت حقوق کارکنان ادارت و مراکز فعال در بخش خدمات و امنیت و درصدر آنان نیروهای پلیس فدرال را خواستار شد.

العبادی همچنین تحویل عاملان غارت و دست درازی به دارایی های شهروندان به دستگاه قضایی برای رسیدن به جزای عملشان را خواستار شد.

استاندار صلاح الدین نیز اعلام کرد: گزارش هایی که رسانه ها درباره غارت اموال و دارایی های شهروندان در تکریت منتشر کرده اند، اغراق آمیز بوده است و مواردی که رصد شده، فردی بوده است و قاطعانه با آن برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

کد N779891