درخواست نهادهای حقوق بشری برای حمایت از کودکان فلسطینی

سیاسی

جنبش جهانی دفاع از کودکان فلسطینی، شبکه حمایت از کودکان و شبکه فلسطینی حقوق کودکان خواستار صدور قانونی برای حمایت از کودکان و نوجوانان فلسطینی و ایجاد سیستم حقوقی ویژه کودکان بر اساس ملاک‌های بین المللی شدند.

به گزارش خبر گزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، جنبش جهانی دفاع از کودکان فلسطینی، امروز به مناسبت روز کودکان فلسطینی در بیانیه‌ای بر لزوم توجه به مشکل سوء استفاده از کودکان به ویژه کودکان فلسطینی در شهرک‌های اسرائیلی و هم‌چنین اجرای تعهداتی که در قوانین مربوط به حقوق کودک آمده است، تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: کودکان فلسطینی هنوز از شرایط سخت رنج می‌برند و به دلیل سیاست‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی از ساده‌ترین حقوق خود محرومند. مسئولان اسرائیلی نزدیک به 800 کودک فلسطینی را هر ساله بازداشت و بازجویی می‌کنند و زندگی این کودکان هر روز به دلیل اقدامات این رژیم به خطر می‌افتد.

بنا بر گزارش نهادهای مدافع حقوق کودکان بازداشت‌ کودکان فلسطینی در سال 2014 افزایش یافته و شهرک‌نشین‌ها کودکان را در مسیر مدرسه بیشتر مورد آزار و اذیت قرار دادند.

از جمله کودکانی که با رفتار وحشیانه صهیونیست‌ها مواجه شد، محمد ابوخضیر کودک فلسطینی بود که پس از اینکه در ژوئیه گذشته به دست شهرک‌نشین‌ها ربوده شد، مورد شکنجه قرار گرفت و زنده زنده سوزانده شد.

انتهای پیام

کد N779754