آمریکا از فروش تکنولوژی مربوط به ناو هواپیمابر به هند حمایت می‌کند

رئیس بخش تامین تسلیحات پنتاگون اعلام کرد، دولت آمریکا از فروش سیستم پرواز الکترومغناطیسی جنرال اتمیکس و دیگر تکنولوژی‌های مهم به هند حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، "فرانک کندال"، رئیس بخش تامین تسلیحات پنتاگون که ریاست بخش مشترک تکنولوژی و تجارت دفاعی هند- آمریکا را نیز به عهده دارد، گفت: نسبت به تلاش‌های این دو کشور برای همکاری در زمینه فروش برنامه‌ریزی شده ناو هواپیمابر به هند خوش‌بین است.

وی درخصوص احتمال دستیابی هند به سیستم پرواز الکترومغناطیسی هواپیمای جنرال اتمیکس افزود: من نسبت به همکاری با هند خوش‌بین هستم. آنها باید تصمیم بگیرند که چه تکنولوژی می‌خواهند اما اگر آنها نیز تصمیمشان در مورد خریداری این تکنولوژی‌ها جدی باشد، هیچ‌گونه مانع اساسی را درخصوص دستیابی آنها به تکنولوژی‌های ناو هواپیمابر خودمان نمی‌بینم.

هند این تکنولوژی را برای تقویت برد و قدرت یکی از ناوهای هواپیمابر می‌خواهد؛ اقدامی که همکاری میان این دو کشور را تعمیق کرده و با نفوذ نظامی چین در منطقه مقابله می‌کند. این سیستم جدید به بلندشدن سریعتر جت از روی عرشه کشتی کمک می‌کند.

انتهای پیام

کد N779517