اوباما رهبران شورای همکاری خلیج فارس را به کمپ دیوید دعوت کرد

اوباما

به دنبال دستیابی به توافق هسته‌ای موفقیت‌آمیز با ایران، رئیس‌جمهوری آمریکا ماموریت مهم دیگری را آغاز کرده و به شرکای خود در حوزه خلیج فارس اطمینان داده که دیگر جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه گالف تایمز، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا ضمن اطمینان دادن به متحدانش نسبت به اینکه چهارچوب این توافق، جهان را به مکانی امن‌تر تبدیل می‌کند، رهبران کشورهای حوزه خلیج فارس را برای مذاکره درباره همکاری امنیتی جهت نگرانی‌های منطقه‌ای در خصوص روابط دوستانه جدید واشنگتن با تهران به کمپ دیوید دعوت کرد.

اوباما گفت: من از رهبران شش کشور «شورای همکاری خلیج فارس» دعوت می‌کنم تا برای مذاکره درباره اینکه چگونه می‌توانیم ضمن حل درگیری‌های متعدد که باعث بی‌ثباتی در سراسر خاورمیانه شده، همکاری امنیتی‌مان را تقویت کنیم، به کمپ دیوید بیایند.

انتظار می‌رود عربستان سعودی و همسایگانش در حوزه خلیج فارس در کمپ دیوید از آمریکا و قدرت‌های بزرگ دیگر که با ایران مذاکره کردند، تضمین امنیتی بخواهند.

عمان، دیگر کشور حوزه خلیج فارس از این توافق تاریخی استقبال کرده و وزیر امور خارجه این کشور در بیانیه‌ای گفته است: یک توافق نهایی باید عصر جدیدی را برای امنیت و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی به وجود آورد.

انتهای پیام

کد N779327