عارفی:

بیانیه لوزان نتیجه هدایت‌های رهبری و ایستادگی مردم ایران بود

مذاكره,مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات هسته‌اي

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه مشترک ایران و 1+5 نتیجه مقاومت و یک دهه تلاش همه مسوولان و ایستادگی ملت ایران است.

فرج الله عارفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، درباره بیانیه 1+5 در لوزان سوییس اظهار کرد: بعد از مقاومت و یک دهه تلاش همه مسوولان و مردم کشورمان، بالاخره استکبار جهانی که زورگویی می‌کرد، مجبور شد در مقابل حق و منطق ایران سر تسلیم فرود بیاورد.

وی افزود: استکبار تا دیروز برنامه هسته‌ای ایران را خطری برای دنیا تلقی می‌کرد، اما اعتراف کرد تاکنون به مردم دنیا دروغ می‌گفته و این دستاوردی است که در سایه تدابیر مقام معظم رهبری و تلاش دولت‌ها و به ویژه دولت یازدهم به نتیجه رسید.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس درباره اینکه موارد مطرح شده در بیانیه لوزان محقق می‌شود یا نه؟ تصریح کرد: استکبار هیچ وقت به تعهدات خود عمل نکرده است. اگرچه آمریکا به شدت به این توافق نیاز دارد که بعد از یک دهه جنگ به دنیا بگوید ایران از رسیدن به بمب هسته‌ای منع شد و به خاطر دروغی که سالها گفته‌اند، می خواهند آرامش روانی برای خود فراهم کنند. معلوم نیست چه اتفاقی می‌افتد و باید صبر کنیم و تیم مذاکره کننده، دولت و مسوولان را حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن باید بداند ما هیچ احتیاجی به این توافق نداشتیم، اظهار کرد: همه می‌دانند امریکا متاثر از جامعه شناسی سیاسی ماکیاول است و اگر احساس کنند منتظر چنین روزی بودیم، زیر همه تصمیم گیری‌ها می‌زنند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دشمن باید بداند در کشور ما همه گروه‌ها و جناح‌های کشور ما، دولت و مجلس از ولایت فقیه تبعیت می‌کنند و فرمایش ایشان فصل الخطاب است و ایران به آنچه که اعلام کرده پایبند بوده و از اول اعتقاد ایران به این مسئله است.

وی افزود: اگر فکر کنیم اینها به واسطه جریان خاصی به تبعیت رسیدند، اشتباه است. چون ما قدرت داشتیم آنها حرف ما را گوش کردند و قدرت بازدارندگی ایران و تاثیری که امروز در دل‌های مردم ملت‌های مختلف دارد، این‌ها را پای میز مذاکره کشاند و ایران یک طرف و شش قدرت دیگر یک طرف قرار داشتند و این امر مرهون امام راحل، هدایت‌های مقام معظم رهبری و ایستادگی مردم ایران بود.

عارفی تصریح کرد: نباید کسی دست به رفتار ناپسندی بزند که به فلان جریان مربوط است و برخی حرف‌هایی که درباره مجلس مطرح کرده اند، به دشمن کمک می کند. در حالی که مجلس و دولت در خدمت ملت بزرگ ایران است و هرچه داریم از ایستادگی این مردم است.

انتهای پیام

کد N779228