/دولت و ملت؛ هم‌دلی و هم‌زبانی/

بخشایش: سیاست خارجی ایران در ماه‌های گذشته دست برتر منطقه بوده است

دولت و ملت، همدلی و همزبانی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست خارجی ایران در ماه‌های اخیر دست برتر منطقه بوده و توانسته است به موفقیت‌های چشم‌گیری نیز دست یابد.

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، انتخاب شعار "دولت و ملت؛ همدلی و هم‌زبانی" برای امسال از سوی رهبر معظم انقلاب را بسیار هوشمندانه توصیف و اظهار کرد: رهبری در تمام سنوات گذشته بر اساس معضلات و مشکلات پیش روی کشور شعارهای سال را انتخاب کرده‌اند همان‌گونه که به‌عنوان‌مثال اقتصاد مقاومتی را به‌عنوان راه‌حل منطقی و اصولی برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه برگزیده و در اقدامی حکیمانه سیاست‌های آن را نیز به دستگاه‌های مسئول ابلاغ فرمودند.

وی انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال پیش رو را مورد توجه قرار داد و افزود: اگرچه صحبت پیرامون انتخابات از هم‌اکنون زودهنگام است اما احتمال ایجاد تعارض میان گروه‌های دولتی با منتقدان و دلواپسان کشور در عرصه انتخابات نیز دور از انتظار نیست که این مسئله به‌ تنهایی می‌تواند زمینه چالش‌های فراوان و شکاف‌های عمیق را در فضای سیاسی کشور فراهم کند؛ با این‌ حال رهبری از هم‌اکنون با انتخاب شعار "دولت و ملت؛ همدلی و هم‌زبانی" و با پیش‌بینی برخی وقایع احتمالی در آینده این شعار مدبرانه را برای سال 1394 برگزیده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید مورد حمایت رهبری است، گفت: مقام معظم رهبری در کنار حمایت خود از دولت و فراخواندن گروه‌های منتقد به‌ نقد منصفانه از هر دو گروه دلواپسان و طرفداران دولت می‌خواهد که بدون تخریب یکدیگر و یا تحمیل عقاید خود برطرف مقابل به فهم مشترک و میانه‌ای از موضوعات دست یابند و برای حل مشکلات پیش روی کشور و نظام تلاش کنند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با اعتقاد به اینکه تمایل دولت ایجاد مجلسی هم سو با تفکرات سیاسی خود است، ادامه داد: به‌طور حتم پیام شعار رهبری جلوگیری از ایجاد انشقاق میان نیروهای دولتی و منتقدان واقعی دستگاه اجرایی بوده است.

بخشایش با اشاره به سخنان تأمل‌برانگیز اوباما در خصوص لزوم راستی آزمایی مجدد برنامه اتمی ایران و قبول پیش‌شرط‌های این کشور از سوی ایران به‌منظور برچیده شده شدن تحریم‌ها تصریح کرد: رییس‌جمهور آمریکا عنوان کرده است که قبول توافق ایران با غرب می‌تواند تنها راه رسیدن کشور به چشم‌انداز مثبت معیشتی و رونق اقتصادی است درحالی‌که جمهوری اسلامی ایران با رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری و با تکیه‌ بر نیرو و توان داخلی خود همچون گذشته می‌تواند بر تمام تحریم‌های ظالمانه فائق آید.

وی چشم‌انداز توافق هسته‌ای ایران را مثبت و امیدوارانه خواند و خاطرنشان کرد: سیاست خارجی ایران در ماه‌های اخیر دست برتر منطقه بوده و توانسته است به موفقیت‌های چشم‌گیری نیز دست یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت باید به سمت مالیات محوری حرکت کرده و هر چه بیشتر به سمت پاسخ‌گویی به آحاد جامعه پیش رود، اظهار کرد: بر اساس توصیه‌های رهبری مردم در کشور باید به معنای واقعی کلمه کارفرما شده و دولت کارگزار شود، دولت‌ها موظف به کاهش اتکای خود به نفت و حرکت به سمت استفاده هر چه بیشتر از مبالغ حاصله از مالیات هستند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: کشور در سال پیش رو باید خام فروشی را کاهش دهد و معادن مختلف و مهم کشور ازجمله سنگ‌آهن، باریت و مس را تغلیظ کرده و زمینه احداث کارخانه‌های تولیدکننده فرآورده‌های نهایی و نیمه‌نهایی را فراهم کند همچنین درزمینهٔ صنعت کشاورزی نیز باید تسهیلات کافی برای غرقابی شدن زمینه‌ها با استفاده از روش PLD یا بهره‌برداری از روش سامانه نوین آبیاری در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

بخشایش با پیش‌بینی وقوع برخی چالش‌ها در شش‌ماهه دوم سال 94 درباره عملکرد سال گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باوجود تصویب قانون رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری اما هنوز هیچ اقدام عملی شایسته‌ای در این زمینه صورت نگرفته است؛ با این‌ وجود بدنه مجلس در سالی که گذشت با حمایت حداکثری از دستگاه اجرایی برای افزایش کارایی تصمیم‌ها در جایگاه تقنینی خود تلاش کرد.

انتهای پیام

کد N779071