ترکیه و پاکستان از عربستان در جنگ با یمن حمایت می‌کنند

يمن

نخست وزیر پاکستان در سفر به آنکارا از سقوط دولت یمن ابراز نگرانی کرده و گفته است که از جنگ عربستان علیه حوثی‌ها در یمن حمایت می‌کند.

نخست وزیر پاکستان در سفر به آنکارا از سقوط دولت یمن ابراز نگرانی کرده و گفته است که از جنگ عربستان علیه حوثی‌ها در یمن حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان پنجشنبه هفته گذشته خواستار تشکیل جلسه مشترک پارلمان کشورش شد تا درباره پیوستن به ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان تصمیم گیری شود.

نواز شریف در کنفرانس خبری خود در آنکارا گفت: ما نگران سقوط دولت مشروع یمن با استفاده از زور از سوی عاملان غیردولتی هستیم. ما توافق کرده‌ایم که هر نوع حمایت احتمالی‌ را در راستای دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی عربستان انجام دهیم.

پاکستان و ترکیه روز جمعه با ابراز نگرانی از سقوط دولت یمن اعلام کردند که آنها مایل به اقدام مشترک برای یافتن راه حلی صلح آمیز برای بحران یمن هستند.

شریف در کنفرانس خبری مشترک با احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه با انتقاد از بحران یمن استفاده از زور از سوی "عاملان غیردولتی" را محکوم کرد.

نخست وزیر پاکستان شرایط در یمن را بسیار "بحرانی و وخیم" توصیف و ابراز نگرانی کرد که این بحران وحدت امت مسلمان را به خطر می‌اندازد و این مساله ممکن است کل منطقه را تحت تاثیر قرار دهد.

سفر یک روزه نواز شریف به ترکیه برای رایزنی درباره بحران یمن بود و چند روز پیش از آن وی در گفت‌وگو با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه برای بحث و گفت‌وگو در این مورد توافق کرده بود.

نواز شریف با اشاره به گفت‌وگوها با داوود اوغلو تاکید کرد که دو طرف بر این باورند که بحران کنونی یمن می‌تواند کل منطقه را به آشوب بکشاند.

وی گفت که چنین دیدارهایی برای سیاست‌های مشترک برای مقابله با مسائل بین‌المللی الزامی است.

انتهای پیام

کد N778999