درخواست سوریه از شورای امنیت برای خروج تروریست‌ها از اردوگاه یرموک

وزارت خارجه سوریه در دو نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت خواهان اعمال فشار بر عربستان، قطر، اسرائیل و اردن برای خارج کردن تروریست‌هایشان از اردوگاه یرموک در دمشق شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در این دو نامه اعلام کرد: تروریست‌های داعش با همکاری جبهه تروریستی النصره وارد اردوگاه یرموک شده‌اند تا جنایت‌هایی را علیه آوارگان فلسطینی انجام دهند. این تروریست‌ها آوارگان را مجبور به ترک اردوگاه کرده‌اند و برای همین زندگی فلسطینی‌ها و سوری‌ها در معرض خطر قرار دارد و احتمالا داعش از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

وزارت خارجه سوریه در این دو نامه آورده است: این جنایت جدید ادامه جنایت‌های تروریست‌های مسلحی مثل ارتش آزاد و جبهه النصره و القاعده است که از طرف‌های خارجی دستور می‌گیرند. ما از همان آغاز بحران خواهان این بودیم که برادران فلسطینی‌مان به رخدادهای کنونی کشانده نشوند اما اقدمات جبهه النصره که از سوی ترکیه قطر و عربستان حمایت می‌شود و تسهیل ورود تروریست‌های داعش به اردوگاه یرموک نشان می‌دهد که منافع جبهه النصره و اسرائیل و دیگر گروه‌های تروریستی در توطئه علیه مسئله فلسطین یکی است.

در این دو نامه آمده است: دولت سوریه از سازمان ملل و شورای امنیت می‌خواهد تا برای اعمال فشار بر عربستان،قطر، اسرائیل و اردن جهت خارج کردن تروریست‌ها از اردوگاه یرموک به مداخله فوری بپردازند.

تروریست‌های داعش که اخیرا کنترل بخش‌هایی از اردوگاه یرموک را در دست گرفته‌اند مانع ورود کمک‌های بشردوستانه برای ساکنان این اردوگاه شده‌اند.

برخی منابع سوری نیز اعلام کردند که ارتش سوریه کنترل بخش‌هایی از این اردوگاه را در دست گرفته است.

حمله تروریست‌های داعش به اردوگاه یرموک با محکومیت شدید سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) مواجه شد. ساف در بیانیه‌ای اعلام کرد: حمله داعش حمله‌ای آشکار و تلاش برای تبدیل این اردوگاه به میدان جنگ است که مردم فلسطین بهای آن را می‌پردازند.

انتهای پیام

کد N778528