17 نماینده پارلمان فلسطین در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند

مدیر بخش آمار سازمان اسرا و آزادگان فلسطینی در نوار غزه اعلام کرد که پس از بازداشت "خالده جرار" از نمایندگان پارلمان فلسطین، تعداد همکاران اسیر وی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به 17 نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "عبدالناصر فروانه" گفت: بازداشت نمایندگان پارلمان یک اقدام غیرقانونی است و هیچ توجیه قانونی ندارد. صهیونیست ها به خاطر انگیزه‌های سیاسی و انتقام جویانه نمایندگان پارلمان فلسطین را به اسارت می گیرند. این اقدام، نقض آشکار اصول اولیه قوانین بین‌المللی و ارزش‌های انسانی، اخلاقی و دموکراتیک است.

وی با اشاره به اینکه دو وزیر فلسطینی نیز در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر هستند، اظهار داشت که بر اساس معاهدات سیاسی و بین المللی، نمایندگان پارلمانی از مصونیت برخوردار هستند.

وی در ادامه از تمامی روسا و اعضای پارلمان های جهان خواست تا به مسئولیت خود در قبال همتایان فلسطینی شان جامه عمل بپوشانند و فورا برای اعمال فشار به اشغالگران قدس جهت تضمین آزادی تمامی نمایندگان فلسطینی دست به کار شوند.

گفتنی است که صهیونیستها نیمه شب گذشته به منزل خالده جرار از نمایندگان پارلمان فلسطین حمله و او را به مکانی نامشخص منتقل کردند.

انتهای پیام

کد N778498