تاکید رییس‌جمهوری میانمار بر آغاز فرآیند صلح در این کشور

میانمار

رییس جمهور میانمار امروز (جمعه) گفت زمانیکه پیش‌نویس توافق آتش‌بس سراسری در این کشور و امضای رسمی آن نهایی شود، فرآیند صلح و مذاکرات سیاسی آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌ به نقل از خبرگزاری شینهوا، "تین سین" رییس جمهوری میانمار این اظهارات را در سخنرانی رادیویی ماهانه خود خطاب به مردم کشورش مطرح کرد.

رییس جمهوری میانمار در این سخنان گفت: در حالی که ما تلاش می‌کنیم کشور جدیدی را بسازیم، دستیابی به ثبات و صلح در منطقه کوکانگ یک اقدام کلیدی در این مرحله است.حمایت از حقوق اقلیت‌های این کشور یک اقدام دارای اولویت است بنابراین ما باید قدم به قدم برای دستیابی به ثبات سیاسی اقتصادی و اجتماعی و توسعه در منطقه خودمختار کوکانگ تلاش کنیم.

تین سین همچنین در آستانه سال جدید سنتی میانمار خواهان ایجاد آینده‌ای بهتر برای نسل جوان این کشور تلاش برای ایجاد صلح و توسعه اجتماعی – اقتصادی در کشورش شد. این در حالی است که مذاکره‌کنندگان صلح از جانب دولت میانمار و گروه‌های مسلح قومی این کشور روز دوشنبه گذشته در مذاکرات بر سر پیش‌نویس توافق آتش‌بس سراسری به نتیجه دست یافته و این پیش‌نویس توسط مذاکره‌کنندگان طرفین روز سه‌شنبه امضاء شد.

با این حال پیش‌نویس این آتش‌بس که امضای اولیه شده است باید در سطوح عالی طرفین نیز مورد پذیرش قرار بگیرد و پس از آن رسما امضاء شود.

انتهای پیام

کد N778438