وزیر سابق امنیت عمومی چین به اتهام فساد مالی محاکمه می‌شود

دادستانان در چین رییس سابق امنیت عمومی این کشور را به رشوه‌خواری، سوءاستفاده از قدرت و افشای عمدی اسرار دولتی متهم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، "ژویونگ کانگ" بلندپایه‌ترین مقام وابسته به حزب کمونیست چین است که از زمان به قدرت رسیدن این حزب در سال 1949 دچار رسوایی فساد می‌شود.

اعلام متهم شدن این مقام بلندپایه سابق چینی نشان‌دهنده تعهد شی جین‌پینگ رییس جمهوری چین برای مبارزه با فساد در عالی‌ترین سطوح مقامات است.

براساس کیفرخواست دادستانان، ژو یونگ کانگ متهم به سوءاستفاده از جایگاهش به منظور تامین امتیازات برای دیگران، پذیرفتن غیرقانونی دارایی‌های هنگفت دیگر افراد، سوءاستفاده از قدرت و وارد‌کردن خسارت سنگین به اموال عمومی و همچنین دولت و مردم چین شده است.

براساس بیانیه دادستان کل چین شرایط مربوط به رسوایی فساد این مقام چینی به طرز ویژه‌ای جدی است و تاثیری بسیار بد در جامعه گذاشته است.

ژو از حقوق قانونی خود مطلع شده و به دیدگاه‌های وکیلش گوش داده است اما مشخص نیست وی که از اکتبر 2013 تاکنون در انظار عمومی دیده نشده در چه محلی بازداشت شده است. همچنین تاریخ برای محاکمه ژو مشخص نشده است.

انتهای پیام

کد N778421