دامادی: از بین بردن تحریم‌ها و ارتباط با دنیا یک خواست ملی بود

سیاسی

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تفاهم سیاسی ایران و 1+5 را یک موفقیت تاریخی برای کشور و انقلاب عنوان و خاطرنشان کرد: از بین بردن تحریم ها و ارتباط با دنیا یک خواست ملی بوده است.

محمد دامادی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ضمن تبریک به مناسبت تفاهم انجام شده بین ایران و 1+5 و قدردانی از حمایت های مقام معظم رهبری از دولت و تیم مذاکره کننده ابراز امیدواری کرد که روزهای خوشی پیش روی مردم کشورمان باشد.

وی با بیان اینکه بیانیه مشترک ایران و 1+5 نشان داد تیم مذاکره کننده ایرانی یک تیم حرفه ای و متخصص بوده، اضافه کرد: من فکر میکنم بعد از انتخابات سال 92 در حوزه های سیاسی چهره های متخصص بر سر کار آمدند و راهبردهای ایران در منطقه بهبود یافته است. اگرچه من فقط به روی صحنه نگاه نمی کنم و معتقدم تیم پشت صحنه مذاکره که مثل دانه های تسبیح بودند مجموعه هماهنگی بودند و مثل یک تیم هماهنگ عمل کردند.

دامادی با بیان اینکه تفاهم سیاسی ایران و 1+5 یک موفقیت تاریخی برای کشور و انقلاب به حساب می آید، ادامه داد: به هر حال از بین بردن تحریم ها و ارتباط با دنیا یک خواست ملی بوده چرا که هیچ عقل سلیمی انزوا را نمی پذیرد.

نماینده مردم ساری در مجلس تصریح کرد: کسانی که قطعنامه ها را کاغذ پاره می خواندند باید پاسخگو می بودند و امروز بهترین پاسخ به آنها موفقیت دولت فعلی است.

وی با تاکید بر تخصص و تجربه محمد جواد ظریف و تیم همراه وی در مذاکرات، گفت: آنها حتی تا قبل از به نتیجه رسیدن مذاکرات به عنوان یک تیم باتجربه و مقبول به حساب می آمدند و تسلط لازم را بر اصول جاری در مذاکرات داشتند.

دامادی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده موفق شده ضمن حفظ عزت ملت، دستاوردهای هسته ای را حفظ کند، ادامه داد: دولت موفق شده بعد از دو سال به یکی از وعده های انتخاباتی اش جامه عمل بپوشاند و در بحث توسعه برون زا به موفقیت بزرگی دست یابد و حالا نوبت بازگشت پرقدرت به توسعه درون زاست.

این نماینده مجلس با اشاره به تاثیر همنوایی دولت و ملت در توسعه داخلی تصریح کرد: انتظار می رود موفقیت امروز دولت از مشکلات مردم در حوزه های سیاسی و اقتصادی گره گشایی کند و موجب شود قفل های بیکاری و تورم باز شود.

وی با تاکید بر لزوم برخورد دولت با رانت خواری و فساد اقتصادی ناشی از تحریم ها اضافه کرد: درخواست من از رسانه های نزدیک به دولت این است که شرایط و سختی مذاکرات را برای مردم تبیین کنند تا دستاوردهای آن برای مردم مشخص شود.

انتهای پیام

کد N778271