موسویان:

آمریکا دچار اختلافات داخلی است

مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات هسته‌اي

یک دیپلمات پیشین ایران گفت:‌ آمریکا دچار اختلافات داخلی است و توقع دارد هزینه این اختلاف‌ها را ایران در مذاکرات و توافق بپردازد.

یک دیپلمات پیشین ایران گفت:‌ آمریکا دچار اختلافات داخلی است و توقع دارد هزینه این اختلاف‌ها را ایران در مذاکرات و توافق بپردازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سید حسین موسویان در گفت‌وگو با تلویزیون و رادیو بی بی سی ورلد درباره دلایل پیچیده و طولانی شدن مذاکرات هسته‌ای گفت: مشکلات باقی‌مانده مذاکرات مربوط به خواسته‌های فرا ان پی تی قدرت‌های جهانی است. اختلافی در مورد تعهدات ایران در قالب ان پی تی نیست.

وی گفت: 6 قدرت مذاکره کننده با ایران مواضع یکپارچه ندارند. ایران باید با شش کشوری مذاکره کند که مواضع متفاوت در مورد جزیئات توافق دارند.

این دیپلمات پیشین ایران تاکید کرد: برخی از کشورها، عمدتا آمریکا، دچار اختلاف داخلی است و توقع دارند ایران هزینه اختلافات داخلی آنها را بپردازد.

موسویان افزود: شیطنت‌های پشت پرده کشورهای مزاحم مثل عربستان و اسرائیل رو به افزایش است.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: عدم تناسب و هم‌وزن بودن اجرای تعهدات متقابل از دیگر مشکلاتی است که در مسیر مذاکرات وجود دارد. قدرت‌های جهانی اجرای نامتوازن می‌خواهند در حالی که ایران بر تناسب و توازن اقدامات متقابل اصرار دارد. با این وجود طرفین پیشرفت‌های چشمگیر داشته‌اند و شانس اعلام توافق در مورد اصول تا پایان امروز بسیار زیاد است.

انتهای پیام

کد N778194