۰
موسویان:

آمریکا دچار اختلافات داخلی است

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات هسته‌اي

یک دیپلمات پیشین ایران گفت:‌ آمریکا دچار اختلافات داخلی است و توقع دارد هزینه این اختلاف‌ها را ایران در مذاکرات و توافق بپردازد.

یک دیپلمات پیشین ایران گفت:‌ آمریکا دچار اختلافات داخلی است و توقع دارد هزینه این اختلاف‌ها را ایران در مذاکرات و توافق بپردازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سید حسین موسویان در گفت‌وگو با تلویزیون و رادیو بی بی سی ورلد درباره دلایل پیچیده و طولانی شدن مذاکرات هسته‌ای گفت: مشکلات باقی‌مانده مذاکرات مربوط به خواسته‌های فرا ان پی تی قدرت‌های جهانی است. اختلافی در مورد تعهدات ایران در قالب ان پی تی نیست.

وی گفت: 6 قدرت مذاکره کننده با ایران مواضع یکپارچه ندارند. ایران باید با شش کشوری مذاکره کند که مواضع متفاوت در مورد جزیئات توافق دارند.

این دیپلمات پیشین ایران تاکید کرد: برخی از کشورها، عمدتا آمریکا، دچار اختلاف داخلی است و توقع دارند ایران هزینه اختلافات داخلی آنها را بپردازد.

موسویان افزود: شیطنت‌های پشت پرده کشورهای مزاحم مثل عربستان و اسرائیل رو به افزایش است.

وی هم‌چنین خاطرنشان کرد: عدم تناسب و هم‌وزن بودن اجرای تعهدات متقابل از دیگر مشکلاتی است که در مسیر مذاکرات وجود دارد. قدرت‌های جهانی اجرای نامتوازن می‌خواهند در حالی که ایران بر تناسب و توازن اقدامات متقابل اصرار دارد. با این وجود طرفین پیشرفت‌های چشمگیر داشته‌اند و شانس اعلام توافق در مورد اصول تا پایان امروز بسیار زیاد است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.