ابلاغ پیام رئیس‌جمهور به نخست‌وزیر عراق درباره تحولات یمن

بغداد,حيدر العبادي,یمن

مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه و فرستاده ویژه رئیس‌جمهور کشورمان شامگاه چهارشنبه در بغداد طی دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق، پیام روحانی را در خصوص تحولات یمن به وی ابلاغ کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این پیام بر ضرورت توقف فوری عملیات نظامی علیه یمن و از سرگیری گفت‌وگو بین گروه‌های سیاسی آن کشور تأکید و از عراق و سازمان‌های بین المللی خواسته شده است مساعی خود را جهت پایان دادن به این تهاجم و ارسال فوری کمک‌های انسان دوستانه به یمن مبذول دارند.

فرستاده ویژه رئیس‌جمهور کشورمان همچنین پیروزی‌های اخیر ملت عراق در مقابله با تروریست‌ها و جریانات تکفیری را به ملت و دولت عراق تبریک گفت و آن را زمینه ساز پاکسازی کامل خاک عراق از وجود تروریست‌ها دانست.

در این دیدار نخست وزیر عراق ضمن تأکید بر موضع رسمی کشورش مبنی بر مخالفت با هرگونه حمله خارجی به یمن، این اقدام را موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع و افزایش تهدیدات منطقه‌ای و بین المللی به ویژه رشد افراط گرایی و گسترش تروریسم توصیف کرد.

العبادی همچنین بر ضرورت تلاش جهت توقف فوری حملات نظامی به یمن و حل و فصل بحران داخلی این کشور از طریق گفت‌وگو بین همه طرف‌های یمنی تأکید کرد.

انتهای پیام

کد N778082