۱۶ کشته و ۴۰ زخمی در حمله انتحاری افغانستان

در انفجار انتحاری حوالی ساعت 10 صبح به وقت محلی در نزدیکی خانه والی خوست در جنوب شرق افغانستان رخ داد، دست‌کم 16 تن کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مبارز محمد زدران، سخنگوی والی خوست به بی‌بی‌سی گفت که در نتیجه این رویداد 16 تن کشته و چهل تن از جمله همایون همایون، نماینده خوست در مجلس نمایندگان زخمی شده اند.

گفته می شود که قرار بود امروز در این محل راهپیمایی در اعتراض به کارکردهای عبدالجبار نعیمی، والی خوست برگزار شود. این در حالی است که والی خوست اکنون در کابل به سر می برد. همایون یکی از تنظیم کنندگان این راهپیمایی بود.

مخالفان والی خوست از یک هفته به این سو در این شهر در نزدیکی خانه والی و دفتر ولایت خوست خیمه زده و تجمع کرده‌اند. آنها والی را متهم به فساد کرده و خواهان برطرفی‌ او شده‌اند.

مسئولیت انفجار امروز را کسی به عهده نگرفته است. شبه‌نظامیان طالبان نیز اعلام کرده‌اند، این انفجار کار آنها نبوده است.

از سوی دیگر، یک مقام افغان اعلام کرد که رییس پلیس منطقه گرشک در جنوب این کشور در پی انفجار یک بمب جاده‌ای جان باخته است.

به گزارش خبرگزاری آشوشیتدپرس، نبی‌جان ملاخیل، رییس پلیس ولایت هلمند اعلام کرد: این انفجار در حالی رخ داد که حکمت‌الله اکمل، رییس پلیس منطقه گرشک به سمت یک ایستگاه پلیس که مورد حمله طالبان قرار گرفته بود، در حال حرکت بود.

وی افزود که خودروی اکمل با بمبی که توسط شورشیان در کنار جاده منتهی به ایست پلیس کارگذاشته شده بود، منفجر شد.

در حال حاضر عملیات نظامی کلیدی در حال انجام است تا شورشیان طالبان از رودخانه هلمند به بیرون رانده شوند.

این شورشیان طالبان حملات خود را علیه ایستگاه‌های پلیس و سایر اهداف دولتی شدت بخشیده‌اند.

انتهای پیام

کد N778039