مشعل: جامعه جهانی عضویت فلسطین در سازمان ملل را به رسمیت بشناسد

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با اشاره به اظهاراتی که نتانیاهو در خصوص مقابله با تشکیل کشور فلسطینی مطرح کرده بود، از جامعه بین الملل خواست تا عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل را به رسمیت بشناسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با بی.بی.سی اظهار داشت، حماس سال ها با مذاکرات میان تشکیلات خودگردان و اسرائیل مخالفت کرده است.

این رهبر مقاومت تصریح کرد: فلسطینی ها از خود انعطاف و جدیت نشان دادند و بر تحقق صلحی عادلانه و قانونی پافشاری ورزیدند ولی این اسرائیل بود که روند صلح را به بن بست کشاند.

وی دولت نتانیاهو و گروه های تندروی صهیونیست را مسئول شکست مذاکرات مستقیم که زیر نظارت واشنگتن جریان داشت، دانست و افزود: سیاست های رژیم صهیونیستی همیشه بد بوده است ولی امروز راستگرایان اسرائیلی در حال قدرت یابی بیشتر هستند که البته این امر نتیجه پیروزی نتانیاهو در انتخابات اخیر است. با توجه به این شرایط، وضعیت سخت تری به وجود می آید و تندروی در تفکرات و باورهای اسرائیلی‌ها شدت می یابد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اظهار داشت: تا زمانی که این اشغالگری، تجاوز، جنگ و کشتارها ادامه داشته باشد، حمله علیه رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت ولی در هر حال، حماس خود را به حقوق بشردوستانه بین المللی ملزم می داند و تنها مراکز نظامی را هدف قرار می دهد. حماس به دنبال بر هم زدن اوضاع نیست و از خودش دفاع می کند.

مشعل گفت: نتایج انتخابات رژیم صهیونیستی فرصت برقراری صلح را کاهش می دهد و پیروزی حزب لیکود به ریاست نتانیاهو و همپیمانان راستگرایش به معنای تندروی و افراطی گری بیشتر است.

این چهره مقاومت فلسطین به شدت از اظهارات نتانیاهو که در آن حماس را با گروه هایی همچون داعش و القاعده مقایسه کرده بود، انتقاد کرد و گفت: این یک بازی آشکار صهیونیستی است. دشمن می کوشد تا خودش را در کنار غرب و دولت آمریکا جای دهد و بگوید که ما همه علیه تروریسم می جنگیم ولی هرگز این خدعه کارساز نخواهد بود. حماس یک جنبش مبارز و صاحب یک آرمان عادلانه است و صرفا با اشغالگران می جنگد.

وی ابراز داشت: ما هر کسی را که به نام جهاد دست به خشونت می زند، محکوم می کنیم چرا که این کارها جزء اسلام نیست. درست است که اسلام پیروان خود را به مقابله با اشغالگران ترغیب می کنداما هرگز اجازه نمی دهد که افراد بی‌گناه و غیرنظامی کشته شوند.

انتهای پیام

کد N777968