اقامتگاه منصور هادی در عدن به دست حوثی‌ها افتاد

سیاسی

یک منبع محلی یمن به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که حوثی‌های یمنی کنترل اقامتگاه عبد ربه منصور‌هادی، رییس‌جمهوری مستعفی این کشور در شهر عدن را به دست گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، طی درگیری میان حوثی‌ها و گروه‌های وفادار به عبد ربه منصور هادی، رییس‌جمهوری مستعفی یمن 15 تن کشته شده‌اند.

این منبع گفت: حوثی‌ها کنترل این اقامتگاه در عدن را در دست گرفته‌اند و درگیری‌ها میان آن‌ها و گروه‌های مسلح حامی منصور هادی در اطراف این اقامتگاه در جریان است.

این منبع در ادامه گفت: طی این درگیری‌ها ده‌ها تن زخمی و 15 تن کشته شده‌اند و احتمال انجام حملات زمینی علیه حوثی‌ها برای خارج کردن آنان از شهر نیز وجود دارد.

از سوی دیگر، شاهدان عینی در مرکز عدن اعلام کرده‌اند که به رغم تجاوزات هوایی یک هفته‌ای ائتلاف عربی به رهبری عربستان، حوثی‌ها موفق شدند خود را به مرکز عدن برسانند.

هم‌چنین خبرگزاری رویترز گزارش داد که محمد عبدالسلام، سخنگوی حوثی‌های یمن اعلام کرد: ما پس از یک هفته بمباران یمن می‌توانیم بگوییم که متجاوزان به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند و این پیروزی‌ها در عدن این کمپین را خجالت زده کرد و دولت های متجاوز را به سکوت واداشته است.

هم‌زمان با حضور حوثی‌ها در مرکز عدن، شبه‌نظامیان محلی نیز وارد عمل شدند و طی درگیری میان این دو گروه هشت حوثی جان خود را از دست دادند.

تجاوزات هوایی به رهبری عربستان علیه حوثی‌های یمن از روز 25 مارس (پنجم فروردین) به درخواست منصور هادی انجام شده است.

انتهای پیام

کد N777943