ابراز امیدواری صدر اعظم آلمان نسبت به حصول توافق در مذاکرات هسته‌ای

مذاکرات هسته ای ایران, صدر اعظم آلمان

صدر اعظم آلمان ابراز امیدواری کرد که ایران و گروه 1+5 بتوانند تا پایان روز چهارشنبه به یک توافق دست پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با رییس جمهور قرقیزستان با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت: امیدوارم و آرزو می‌کنم که یک توافق به گونه ای که پاسخگوی شرایط تعیین شده ما باشد تا پایان امروز (چهارشنبه) حاصل شود.

صدراعظم آلمان ادامه داد: اصلی‌ترین این شرایط این است که ایران هیچ گونه دسترسی به سلاح هسته‌ای نداشته باشد.

مرکل تاکید کرد:‌ تمام طرف‌های مذاکره‌کننده به پیشرفت‌های قابل توجهی دست پیدا کردند، اما این مذاکرات زمانی به نتیجه می‌رسد که توافق بر سر تمام مسائل حاصل شود.

بر اساس این گزارش، صدر اعظم آلمان در حالی این اظهارات را بیان کرده است که مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 با حضور وزرای امور خارجه ایران، آمریکا، انگلیس و آلمان به علاوه فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در لوزان سوییس ادامه دارد.

همچنین وزارت امور خارجه آلمان با انتشار بیانیه‌ای ضمن بیان این نکته که مذاکرات هسته‌ای شب گذشته (سه شنبه) در برخی موضوعات مهم به بن بست رسیده بود، اعلام کرد: پیشرفت مذاکرات قابل رویت است، هیچ چیز توافق نشده، اما اگر همه طرف‌های مذاکره کننده حسن نیت داشته باشند توافق امکان پذیر است.

انتهای پیام
کد N777800