مذاکرات هسته‌ای موضوع گفت‌وگوی پوتین با اعضای شورای امنیت ملی روسیه

سیاسی

خبرگزاری ایتارتاس گزارش داد رییس جمهور روسیه در دیدار با اعضای شورای امنیت ملی این کشور درباره ایران، اوکراین و یمن رایزنی کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد: ولادیمیر پوتین با اعضای شورای امنیت ملی روسیه دیدار و درباره وضعیت یمن، اوکراین و مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت‌وگو کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایتارتاس پسکوف ادامه داد: وضعیت یمن از اصلی ترین موضوعات مورد بحث در این دیدار بوده است. همچنین مسائل مربوط به مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 که هم اکنون در لوزان سوییس در جریان است به علاوه وضعیت مناطق جنوب شرق اوکراین و اجرای توافق مینسک از موضوعات دیگری بوده که در این دیدار مطرح شده است.

پسکوف همچنین یادآور شد:‌ تمام اعضای شورای امنیت ملی روسیه در این دیدار حضور داشتند، اما سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه این کشور به دلیل شرکت در مذاکرات هسته‌ای نتوانسته است در این دیدار حضور داشته باشد.

بر اساس این گزارش مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 که نزدیک به یک هفته است در لوزان سوییس در جریان است به نتیجه موردنظر خود یعنی دستیابی به چارچوب کلی یک توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران و لغو تحریم‌های بین المللی این کشور نزدیک شده است.

این مذاکرات روز چهارشنبه (امروز) ادامه می‌یابد.

انتهای پیام

کد N777722