گفت‌وگوی اوباما با اعضای شورای امنیت ملی درباره مذاکرات هسته‌ای

سیاسی

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: باراک اوباما در دیدار با اعضای کلیدی شورای امنیت ملی درباره مذاکرات هسته‌ای گفت‌وگو کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه برنادت میهان سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: باراک اوباما روز سه شنبه با اعضای کلیدی شورای امنیت ملی از طریق ویدئو کنفرانس دیدار و درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت‌وگو کرده است.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا افزود: رییس جمهور همچنین از طریق ویدئو کنفرانس با مقامات آمریکایی در لوزان سوییس درباره مذاکرات هسته‌ای رایزنی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اوباما در این ویدئو کنفرانس با اعضای تیم مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا گفت‌وگو کرده و جان کری وزیر امور خارجه و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا وی را از روند این رایزنی‌ها مطلع کرده اند.

وزرای امور خارجه ایران و روسیه می‌گویند که در مذاکرات روز سه شنبه توافق بر سر مسائل اختلافی میان ایران و گروه 1+5 حاصل شده است.

همچنین وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است این مذاکرات روز چهارشنبه (امروز) در لوزان سوییس ادامه خواهد یافت.

ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت: ما طی روزهای اخیر در مذاکرات هسته‌ای به اندازه‌ای به پیشرفت دست یافته ایم که دلیل کافی برای ادامه مذاکرات در روز چهارشنبه محسوب می‌شود.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ادامه داد:‌ اگرچه هنوز مسائل سخت حل نشده باقی مانده است.

انتهای پیام

کد N777692