صبح امروز؛

یمنی‌های مقیم ایران در مقابل سفارت عربستان سعودی تجمع کردند

سیاسی

جمعی از یمنی‌های مقیم ایران و مجروحین حملات سعودی به صنعاء که در ایران در حال درمان هستند، در اعتراض به حملات عربستان به یمن، در مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعی از یمنی های مقیم ایران صبح امروز (چهارشنبه) با تجمع در مقابل سفارت عربستان در تهران، عملیات نظامی و تجاوز رژیم سعودی به یمن را محکوم کردند.

این تجمع کنندگان با سر دادن شعارهایی همچون «الموت لاسرائیل»، «الموت لامریکا» و «آمریکا الشیطان الاکبر»، تجاوزهای صورت گرفته به مردم بی دفاع یمن را حاصل سیاست های استکباری و صهیونیستی دانستند.

در این تجمع، جمعی از مجروحین حملات سعودی ها به صنعاء که در ایران در حال مداوا هستند، حضور داشتند.

تجمع کنندگان یمنی با در دست داشتن عکس شهید حسین الحوثی، رهبر فقید انصارالله و همچنین اسیر عبدالملک الحوثی، رهبر فعلی جنبش انصارالله یمن، حمایت قاطع خود را از مجاهدان حوثی در مقابله با سعودی ها اعلام کردند.

یمنی های مقیم ایران با سر دادن شعار «القاعده صنعاه» و «آمریکیه»، گروه های تکفیری را ساخته قدرت های استکباری و آمریکا دانستند.

تجمع کنندگان یمنی در پایان تجمع خود با قرائت بیانیه ای به زبان عربی، تهاجمات ضد انسانی و غیرقانونی رژیم سعودی را به مردم بی دفاع یمن، محکوم کردند و از حمایت های جمهوری اسلامی، از مردم یمن تشکر و قدردانی کردند.