درخواست نماینده اتحادیه اروپا برای پایان محاصره نوار غزه

سیاسی

نماینده اتحادیه اروپا در سازمان ملل متحد خواستار پایان روند محاصره رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه شد و تاکید کرد که شکاف موجود میان فلسطینیان نیز باید پایان یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، جان روتر که در همایش کمیته رسیدگی به حقوق غیر قابل تصرف ملت فلسطین در سازمان ملل شرکت کرده بود، به ضرورت نقش آفرینی اتحادیه اروپا در حمایت از ملت فلسطین به ویژه در نوار غزه پرداخت و اظهار داشت که بیش از سی هزار خانواده فلسطینی ساکن این منطقه در نتیجه جنگ اخیر رژیم صهیونیستی گرفتار فقر شده اند.

جان روتر با اشاره به اینکه سهم اتحادیه اروپا در تامین بودجه سازمان امدادرسانی و ایجاد فرصت های شغلی برای آوارگان فلسطینی موسوم به آنروا در هر سال به 80 میلیون یورو می رسد، از حمایت اتحادیه اروپا از راهکار تشکیل دو کشور سخن گفت و بر ضرورت پایان یافتن به شکاف داخلی در فلسطین و تحقق آشتی ملی تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در همایش مذکور که با حضور شماری از نمایندگان کشورهای مختلف، اعضای سازمان های بین المللی و منطقه ای و همچنین نمایندگان نهادهای مدنی و مدافع حقوق بشر برگزار شده و امروز چهارشنبه به کار خود خاتمه می دهد، شرکت کنندگان بر ضرورت رفع محاصره نوار غزه و بازگشایی گذرگاه ها به ویژه گذرگاه مرزی رفح تاکید نمودند.

انتهای پیام

کد N777471