امیرعبداللهیان در دیدار با وزیرخارجه قطر:

عملیات نظامی علیه یمن شرایط منطقه را پیچیده‌تر کرده است

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در دیدار با وزیر خارجه قطر با اشاره به اینکه ایجاد ناامنی در منطقه موجب افزایش افراطی گری و تروریسم می‌شود خواستار توقف هرگونه عملیات نظامی علیه کشور یمن شد.

به گزارش خبرگزاری مهر حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس بین المللی کمک به آوارگان سوریه در کویت با «شیخ خالد العطیه» وزیر خارجه قطر دیدار و در خصوص تحولات منطقه بویژه یمن گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان عملیات نظامی علیه یمن را خطای راهبردی توصیف و افزود: اینگونه اقدامات شرایط منطقه را پیچیده تر کرده و کمکی نیز به حل مشکلات یمن نخواهد کرد.

معاون عربی و آفریقا با اشاره به اینکه ایجاد ناامنی در منطقه موجب افزایش افراطی گری و تروریسم خواهد شد خواستار توقف هرگونه عملیات نظامی علیه کشور یمن گردید.

امیرعبداللهیان با تاکید بر اینکه مشکلات یمن صرفا راهکار سیاسی دارد از همه احزاب و گروه های سیاسی یمن خواست بر اساس توافقات حاصله قبلی به میز مذاکره برگردند.

شیخ خالد العطیه وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار شرایط منطقه را بسیار سخت و پیچیده توصیف و بر انجام گفتگوهای منطقه ای تاکید کرد.

وزیر خارجه قطر با اشاره به اینکه منطقه نیازمند آرامش است از همه کشورهای منطقه  خواست هر چه سریع تر گفتگوهای خود را آغاز نمایند.