دادستان ترکیه گروگان گرفته شد/ حمله نیروهای امنیتی به گروگان گیران

ترکیه

خبرگزاری صدا و سیما نوشت:

شبکه تلویزیونی المیادین لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: افراد مسلح دادستان استانبول ترکیه را گروگان گرفتند.

همجینین نیروهای ویژه امنیتی ترکیه به ساختمانی که افراد مسلح دادستان استانبول را در آن گروگان گرفته اند حمله کردند.

خبرگزاری صدا و سیما در گزارشی تکمیلی از این حادثه به نقل از رسانه های ترکیه نوشت: افراد مسلحی سه شنبه در دادگاهی در استانبول دادستان مسئول تحقیقات مربوط به مرگ یک نوجوان را به گروگان گرفتند.
این نوجوان به دست نیروهای پلیس درتظاهرات ضد دولتی سال 2013 زخمی شده بود اما پس از حدود نه ماه درگذشت.
برخی رسانه ها تصریح کردند صدای تیراندازی در زمان این گروگان گیری که در کاخ دادگستری چاقلایان در ساحل اروپایی استانبول به وقوع پیوست شنیده شد .
مطبوعات ترکیه این عملیات را به گروه مارکسیستی مخفی حزب / جبهه انقلابی آزادیبخش خلق نسبت دادند که به سبب انجام دادن حملات زیاد در ترکیه از دهه 1990 شهرت دارد .
تصویری با منشا نامشخص در شبکه توییتر منتشر شد که محمد سلیم کراز دادستان این پرونده را درحالی که بر روی یک صندلی نشسته و یک مرد تپانچه ای را به سوی او نشانه رفته است ،‌نشان می دهد و این درحالی است که یک فرد دیگر کارت شناسایی این دادستان را روبروی دوربین گرفته است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از استانبول ، بنابراعلام رسانه ها ،‌ نیروهای زیادی از پلیس اطراف دادگاه مستقر شده اند.
رسانه های ترکیه بیانیه ای را از این گروه مارکسیستی منتشر کردند که این گروه کماندویی تهدید کرده است در صورتی که نیروهای پلیس مسبب مرگ این جوان تا ساعت 12 و 35 دقیقه به وقت گرینویچ علنا اعتراف نکنند ،‌این گروگان را خواهد کشت .
کاراز مسئول تحقیق در خصوص شرایط مرگ برکین الوان است که یازدهم مارس 2014 پس از 269 روز کمای ناشی از شلیک نارنجک اشک آور پلیس استانبول در تظاهراتی در ژوئن 2013 جان خود را از دست داد .
اعلام مرگ این نوجوان 15 ساله صدها تن از معترضان را به صورت خودجوش در همه شهرهای بزرگ ترکیه به خیابان ها کشانده بود.

49261

کد N777319