آیت الله مکارم شیرازی:

زمامداران سعودی هر چه زودتر در کار خود تجدید نظر کنند

سیاسی

آیت الله ناصرمکارم شیرازی با صدور بیانیه ای در مورد فاجعه اخیر یمن اعلام کرد: زمامداران سعودی بدانند اگر این آتش را خاموش نکنند ویرانه‌ای از هر دو کشور به جای خواهد ماند و سزاوار است هر چه زودتر در کار خود تجدید نظر کنند که ضرر را از هر جا جلوگیری کنند نفع است.

آیت الله ناصرمکارم شیرازی با صدور بیانیه ای در مورد فاجعه اخیر یمن اعلام کرد: زمامداران سعودی بدانند اگر این آتش را خاموش نکنند ویرانه‌ای از هر دو کشور به جای خواهد ماند و سزاوار است هر چه زودتر در کار خود تجدید نظر کنند که ضرر را از هر جا جلوگیری کنند نفع است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، متن کامل بیانیه این مرجع تقلید به شرح زیر است:

بار دیگر تخریب یکی دیگر از کشورهای اسلامی یعنی یمن به دست خود مسلمان‌ها و با بودجه خودشان آغاز شد.

دیروز کشور لیبی و سوریه و بخش عظیمی از کشور عراق مورد تخریب قرار گرفت، تخریبی که تا ده‌ها سال دیگر مرمت نخواهد شد و امروز نوبت یمن است و فردا هم نوبت تخریب‌کنندگان.

جهان‌خواران که اسلام نیرومند را بزرگ‌ترین مانع راه منافع نامشروع خود می‌دانند، این برنامه عجیب و حیرت‌آور و بی‌سابقه را تنظیم کرده‌اند که در کناری بنشینند و مسلمانان را بر ضدّ یکدیگر تحریک کنند و کشورهای آنها را به دست خودشان ویران سازند و این نیروی عظیم را در هم بکوبند.

و عجب‌تر این‌که می‌بینند اسرائیل، یعنی سرسخت‌ترین دشمن اسلام از این برنامه حمایت می‌کند و آشکارا قول همکاری می‌دهد، باز هم تسلیم خواسته‌های آنها می‌شوند.

از آن بدتر این‌که مجامع بین‌المللی در هیچ یک از این هجوم‌های ویرانگر موضع درستی نگرفته است و با سکوت یا اظهار نظرهای سست خود بر این آتشِ سوزان بنزین ریختند.

حقیقت این است که از درخت ظاهراً تناور سازمان ملل و شورای امنیت جز چند شاخه خشک و بی‌برگ باقی نمانده که تنها به درد سوزاندن می‌خورد.

از سوی دیگر اتحادیه عرب که فلسفه تشکیل آن حمایت از حقوق اعراب است، آتش‌بیار این معرکه شده و کشورهای اسلامی را تشویق می‌کند که یکدیگر را تخریب کنند.

از همه تأسف بارتر فتوای مفتیان حجاز است که چند روز قبل کنگره‌ای تشکیل دادند و ریختن خون مسلمان‌ها را به‌وسیله یکدیگر به طور مؤکد محکوم کردند و امروز با 180 درجه انحراف حمله عربستان را بر ضدّ یمن حکیمانه معرفی می‌کنند و این ویرانگری را مجاز می‌شمرند.

در صورتی که اگر با دقت نگاه کنیم صورت مسأله روشن است، کشوری به نام یمن انقلاب کرده و اکثریت قاطع آن بر خلاف حکومت فاسدش قیام می‌کند و رئیس آن حکومت از ترس جانش فرار کرده و به کشور دیگری پناه برده، آیا راهی عاقلانه‌تر از این به نظر می‌رسد که به آنها کمک کنند تا آرامش خود را بازیابند و اختلاف داخلی اگر دارند با مذاکره حل کنند؟!

در دنیای امروز بدعت عجیبی پیدا شده، هر کشوری که اوضاع کشور دیگری را نپسندید بدون هیچ مجوز بین‌المللی به خود اجازه می‌دهد بر ضدّ او وارد جنگ شود؛ عجب دنیای ناامنی بوجود آورده‌اند!

و از همه اینها شگفت‌انگیزتر این است که بیش از 50 سال است که اسرائیل بخش مهم و حساسی از کشور اسلامی را اشغال کرده و هرگز طوفان قاطعی از سوی این آتش‌افروزان بر ضد او به راه نیافتاده و به گفته مجاهد نستوه دبیرکل حزب الله لبنان، حتی نسیمی هم از سوی آنها نوزیده و بیا و ببین که امروز چه طوفانی به تحریک آمریکا و اسرائیل به راه انداخته‌اند.

زمامداران سعودی بدانند اگر این آتش را خاموش نکنند یا انقلابیون یمن به احتمال قوی غالب خواهند شد و یا سال‌ها این جنگ ادامه می‌یابد و ویرانه‌ای از هر دو کشور به جای خواهد ماند.

سزاوار است هر چه زودتر در کار خود تجدید نظر کنند که ضرر را از هر جا جلوگیری کنند نفع است.

والسلام علی من اتبع الهدی

انتهای پیام

کد N776715