اردوغان هفته آینده به تهران می آید

سیاسی

رییس جمهور ترکیه روز دوشنبه با وجود اظهارات اخیرش علیه ایران اعلام کرد که هفته آینده به تهران می آید، اما در ادامه اضافه کرد که تحولات یمن را از نزدیک پیگیری می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ورلد بولتن، رجب طیب اردوغان در کنفرانس خبری در استانبول در پاسخ به سوالی هر گونه لغو سفرش به تهران با توجه به اظهارات اخیر وی علیه ایران و احضار کاردار این کشور به وزارت خارجه این کشور را رد کرد.

به گزارش ایسنا، روز گذشته، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص خبر منتشره در برخی رسانه ها مبنی بر اعتراض رسمی ایران به ترکیه اظهارکرد: در پی اظهارات رئیس جمهور ترکیه کاردار این کشور در غیاب سفیر به وزارت امور خارجه دعوت و معاون آسیا و اقیانوسیه این وزارت مراتب اعتراض و تاسف جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات آقای اردوغان و غیر متعارف و نامناسب بودن آن را به کاردار ترکیه ( باریش سایگن ) اعلام کرده و خواستار پاسخ روشن و قانع کننده در این خصوص هستیم.

افخم اضافه کرد : رویکرد راهبردی جمهوری اسلامی ایران به منطقه و رابطه با همسایگان مبتنی بر صلح , ثبات و همکاری بر اساس احترام متقابل است و معتقدیم همکاری ایران و ترکیه برای نیل به این هدف از ظرفیت لازم برخوردار است.

انتهای پیام

کد N776633