نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

مهمترین موضوع تقنینی در سال 94 موضوع برنامه ششم توسعه است

سیاسی

ایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مهمترین موضوع تقنینی در سال 94 موضوع برنامه ششم توسعه است که تمامی بخش‌های کشور در این حوزه درگیر خواهند شد و تصمیمات آن تأثیر در عملکرد آن‌ها دارد.

ایرج ندیمی درگفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خاطر نشان کرد: در سال 93 حرکت تیم مذاکره کننده هسته‌ای و حمایت مجلس از دولت در باب هسته‌ای منطبق بر تأکیدات و نظرات رهبری یکی از عملکردهای شاخص مجلس در سال 93 بود. همچنین در بخش اقتصادی نیز تدوین قوانین توسعه‌ای و لغو قوانین مشکل‌زا در مسیر پیشرفت اقتصادی در سال گذشته نمود فراوانی داشت.

وی افزود: در بخش نظارتی مجلس تلاش کرد و بسیاری از اتفاقات در حوزه‌های اجرا، قضا و مدیریت به واسطه ورود مجلس رخ نداد و امیدواریم همین مسیر در سال 94 نیز ادامه پیدا کند و کشور ما رو به آینده داشته باشد و امیدواریم در راستای اسناد بالادستی با رویکرد جدیدی در سال آینده در بخش‌های مختلف کشور پیش برویم.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس تصریح کرد: در سال 94 موضوع تحقیق و تفحص از شبکه بانکی کشور اعم از خصوصی و دولتی و در حوزه‌های نقدینگی نحوه اعطای تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی و پاسخگویی به نیازهای مردم در بخش اقتصادی آغاز خواهد شد و تحقیق و تفحص از صنعت بیمه نیز که در جریان است نهایی خواهد شد و مردم می‌توانند در سال 94 نمای مطلوبی از عملکرد این دو حوزه مهم اقتصادی داشته باشند.

وی در پایان اظهار داشت: در سال 94 تحقیق و تفحص صنعت چای و گزارشات نهایی آن منتشر خواهد شد. همچنین تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگل‌ها و مراتع نیز تعیین تکلیف خواهد شد و تحقیق و تفحص از صنعت خودرو نیز وارد فاز عملیاتی می‌شود.

انتهای پیام

کد N776632