• ۴بازدید
در بیانیه سازمان بسیج رسانه تأکید شد؛

رسانه‌ها از حاشیه‌سازی و ایجاد شکاف میان دولت و ملت اجتناب کنند

سازمان بسیج رسانه در بیانیه‌ای تأکید کرد: اصحاب رسانه از افتادن در دام قبیله‌گرایی و حاشیه‌سازی در اذهان مردم و ایجاد شکاف در ارتباط دولت و ملت که باعث برهم خوردن همدلی و همزبانی می‌شود، اجتناب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بسیج رسانه در بیانیه‌ای با اشاره به اهمیت نامگذاری سال جاری به عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نسبت به نقش ویژه رسانه ها در ایجاد وحدت و همدلی تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است: هدف از نامگذاری سال‌ها از طرف رهبر معظم انقلاب، گوشزد کردن اهمیت آن موضوعات به دولت و ملت و کاربردی کردن نام مذکور است. لذا همگان متوجه شده اند که یکی از تاکیدات ایشان در سالیان اخیر و با توجه به تشدید تحریم‌های ظالمانه از سوی غرب، موضوع اقتصاد مقاومتی بوده است. در منظر ایشان اقتصاد مقاومتی تبدیل کشور به یک کارگاه عظیم تولید دانش و اقتصاد است و بدیهی است، تجلی اقتصاد مقاومتی با همکاری نزدیک دولت و ملت صورت می‌گیرد.

سازمان بسیج رسانه در بیانیه خود با اشاره به وظیفه ذاتی رسانه ها در انتقال مفاهیم به توده جامعه به صورت واقعی، تصریح کرده است: امروز نقش رسانه ها در تبیین موضوع اقتصاد مقاومتی و ارتباط لاینفک آن با اصل همدلی دولت و ملت، نقشی تاریخی است. آنها همانگونه که می توانند این همدلی را تقویت کنند، توان بالایی نیز در به هم زدن اتحاد ملت و به انحراف بردن افکار عمومی با استفاده از بازی‌های سیاسی و خط دهی جناحی دارند؛ لذا اصحاب رسانه باید با تمام تلاش از افتادن در دام قبیله گرایی و حاشیه سازی در اذهان مردم و ایجاد شکاف در ارتباط دولت و ملت که باعث بر هم خوردن همدلی و همزبانی می شود، اجتناب کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: درشرایط حساس کنونی منطقه و جهان و نقش ایران در این زمینه، رسانه های ما باید به مسایل مهم از جمله فرمایشات مقام معظم رهبری و حساسیتهای ایشان درخصوص موضوعات مختلف بین المللی و داخلی اهتمام ویژه ای داشته و نگاه جامعه را ازمسایل کم اهمیت و کاذب به سمت موضوعات مهمتر سوق دهند. در اینصورت می توان به نقش رسانه ها در تقویت همدلی و همزبانی دولت و ملت در سایه ارشادات ولایت امیدوار بود. همچنین صاحبان تریبون ها و رسانه ها نیز باید فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار داده و از دادن بهانه به رسانه های خاص برای ایجاد جنجال های بیهوده اجتناب کنند.

در پایان این بیانیه تصریح شده است: کسانی که به رسانه ها برای انتشار نظراتشان دسترسی دارند، باید متوجه باشند که برخی سخنان می تواند اثرات مطلوب و البته نامطلوبی بر آرامش روانی مردم کشورمان و حتی منطقه داشته باشد؛ لذا توجه به اظهارنظرهایی که می تواند بستر سوء استفاده کارتل های رسانه ای دشمن را فراهم کند، باید بیش از گذشته انجام شود.

کد N776577

وبگردی