بشار اسد: حملات ائتلاف ضدداعش بی‌نتیجه بوده است

رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرد،حملات هوایی ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه موثر نبوده چرا که این گروه تروریستی از زمان آغاز این حملات اعضای بیشتری را به خدمت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "بشار اسد"، رییس‌جمهور سوریه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌.بی‌.اس گفت: ممکن است در بعضی مناطق پیشرفت‌هایی حاصل شده باشد اما در کل درباره داعش می‌توان گفت که فعالیت این گروه از زمان آغاز حملات هوایی ائتلاف ضد داعش گسترش بیشتری داشته است.

به گفته رییس‌جمهور سوریه، آمریکایی‌ها قصد دارند تا با تاکید بر بهبود اوضاع در سوریه و عراق در نتیجه حملات هوایی ائتلاف ضد داعش شرایط را به گونه دیگری نشان دهند در حالی که در حال حاضر در واقعیت داعش بیش از گذشته عضوگیری کرده و در عملیات خود از این افراد استفاده می‌کند.

اسد در ادامه مصاحبه خود با اشاره به افزایش عضوگیری داعش گفت: برخی برآوردها حاکی از آن است که داعش طی هر ماه 1000 نفر را در سوریه و عراق به خدمت می‌گیرد در حالی که این گروه همزمان در لیبی در حال گسترش است و بسیاری از گروه‌های متعلق به القاعده اکنون با داعش هم‌پیمان شده‌اند.

بسیاری از کارشناسان نیز معتقدند که حملات هوایی ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه ناکارآمد بوده و نتیجه‌ای به دنبال نداشته است.

انتهای پیام

کد N776448