یک نماینده اصولگرا :

صدق و کذب معیار تصمیم‌گیری سیاسی مردم است

اصولگرايان

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت: وقتی نفس عصیانگر در فرد یا چهره‌های سیاسی طغیان کند باید در اصولگرا بودن آن فرد شک کرد.

ناصر عاشوری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: نیاز به وحدت در جریان اصولگرا برای پیشبرد اهداف انقلاب ضروری است اما اختلافاتی در برداشت‌ها و بینش‌های جریان اصولگرا وجود دارد.

نماینده فومین و شفت در مجلس افزود: این اختلافات در فروع به ویژه در نوع نگاه به مسائل اقتصادی و قانونی است. امام خمینی (ره) همواره بر وحدت کلمه بین مسئولان و مبنا قرار دادن محرومان و فقرا در قانون نویسی و تصمیمات تاکید داشتند. اگر چهره‌ها و جریان‌های سیاسی به رهنمودها و نصایح امام (ره) و مقام معظم رهبری در زندگی سیاسی و اجتماعی گوش کنند، اختلافات به حداقل می‌رسد.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم عملکرد چهره‌ها و جریان‌های سیاسی را بهترین معیار برای تصمیم‌گیری مردم در انتخابات مجلس دهم دانست و خاطر نشان کرد: مردم برای انتخاب افراد و جریان‌های سیاسی توجه کنند که در میدان عمل چند مرده حلاج هستند.

به گفته‌ی این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اطاعت از ولایت فقیه به خودی خود موجب پرهیز سیاستمداران از افراط و تفریط است.چراکه منشاء غدیر خم، حرکت بر مبنای ولایت و دوری از تندروی و کندروی پیروان ولایت و نبوت بود.

عاشوری انتشار دیدگاه‌ها و تفکرات گروه‌های تندرو اصولگرا و اصلاح طلب را موجب شناخت بهتر مردم و تصمیم‌گیری درست آنان در انتخابات مجلس دهم دانست و اظهار کرد: تا زمانی که دیدگاه های متفاوت در جامعه منتشر نشود نمی‌توان به نتیجه روشنی رسید؛ به بیان روشن‌تر تندروها و کندروها استدلال‌هایی دارند که تلاش می‌کنند آنها را به گوش مخاطبانشان برسانند. اگر شنوندگان عاقل و اهل فکر باشند این مساله موجب ارتقاء بلوغ فکری و سیاسی جامعه می‌شود.

نماینده مردم فومن و شفت افزود: مردم بهترین و منصف‌ترین قاضی برای قضاوت کردن درباره‌ی مسئولان راستگو و دروغ‌گو هستند. آنان در حافظه تاریخی‌شان به خوبی تناقض‌ در شعارها و عملکردهای جریان‌ها و چهره‌های سیاسی را تشخیص می‌دهند و به موقع نظرشان را در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی نشان می‌دهند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تناقض در گفتار و کردار را موجب خروج از اسلامیت دانست و افزود: در قرآن کریم تاکید شده است "نگویید آن چیزی را که خودتان عمل نمی‌کنید." از نظر قرآن در ایمان و اسلام فرد بی توجه به این آیه شریف باید شک کرد، لذا چنین افرادی نمی‌توانند اصولگرا هم باشند.

انتهای پیام

کد N776381