فرانسه تخصیص بودجه‌ برای اقلیت‌های خاورمیانه را خواستار شد

خاورميانه,فرانسه

وزیر خارجه فرانسه از برنامه کشورش برای اختصاص بودجه‌ای در سازمان ملل به بازسازی خانه‌ها، مدارس و کلیساها و همچنین اسکان مجدد ایزدی‌ها و سایر اقلیت‌های مذهبی که در پی حملات داعش محل زندگی خود را ترک کرده‌اند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه طی مصاحبه‌ای در مقابل محل شورای امنیت سازمان ملل در نیویورک ضمن درخواست حمایت بیشتر از کردها، ایزدی‌ها، کلدانی‌ها و سایر اقلیت‌های مذهبی در خاورمیانه همچنین نسبت به وجود تهدیدی واقعی درباره از بین رفتن کامل اقلیت‌ها در این منطقه هشدار داد.

وی افزود: حمایت از مسیحیان خاورمیانه جزئی از تاریخ ماست.

فابیوس در اظهارات خود ضمن درخواست از آژانس پناهجویان سازمان ملل برای تلاش جهت بازگرداندن اقلیت‌ها به خانه‌های خود عنوان کرد: در حال حاضر توجه ما باید بر بازگرداندن اقلیت‌ها به مناطقی که از آن‌ها بیرون رانده شدند، متمرکز باشد.

وی در این باره افزود: آژانس‌های سازمان ملل به ویژه آژانس پناهجویان آن نقشی کلیدی در این امر خواهند داشت و به همین دلیل است که فرانسه تخصیص بودجه‌ای را به این اقدام پیشنهاد می‌کند.

حدود 11 میلیون سوری و بیش از 2.5 میلیون عراقی در پی درگیر‌ی‌ها با داعش و سایر گروه‌های تروریستی خانه‌های خود را ترک کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N776099

خواندنی از سراسر وب