لتونی: لفاظی‌های نظامی روسیه هشداردهنده است

وزیر خارجه لتونی گفت: درگیری های لفظی میان روسیه و غرب در حال تبدیل شدن به پیامدهای مخرب و زیانبار و هشداردهنده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، لتونی به همراه استونی و لیتوانی تا سال 1991 جزو شوروی بودند و هم اکنون اعضای اتحادیه اروپا هستند؛ به همین دلیل نگران اقدامات روسیه بوده و از نزدیک تحولات اخیر میان روسیه و غرب را زیر نظر دارند؛ تحولاتی که در طی بحران اوکراین به وجود آمده است.

غرب اعلام کرده شواهدی مبنی بر حمایت مسکو از مخالفان حامی استقلال در شرق اوکراین دارد. اما مسکو این شواهد را رد کرده است.

"ادگاردز رینکویچز"، وزیر امور خارجه لتونی به خبرگزاری رویترز گفت: امیدوارم که همگی ما این تحرکات از جانب روسیه را متوجه باشیم. هرگونه وخامت اوضاع منجر به پیامدهایی زیانبار می‌شود.

این دیپلمات ارشد دولت لتونی با اشاره به تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه گفت: باید متوجه باشیم که پیامدهای وخیم این تحریم ها بر اقتصاد روسیه بر تمامی منطقه تاثیر می‌گذارد و امیدوارم رهبری روسیه متوجه این مساله باشد و به این ماجراجویی غیرمسئولانه پایان دهد. سفیر روسیه در دانمارک اخیرا اعلام کرده بود، در صورتی که دانمارک به سیستم دفاع موشکی ناتو بپیوندد مسکو موشک‌های اتمی خود را به سمت ناوهای دانمارکی نشانه می‌گیرد. این درگیری لفظی بسیار خطرناک است. ما نباید اینگونه صحبت‌ها را دستکم بگیریم و باید از آنها اجتناب کنیم.

انتهای پیام

کد N775713