ادعای سفیر عربستان در آمریکا درباره گسترش ائتلاف عربی

سفیر عربستان در سازمان ملل اظهار داشت: عربستان در تلاش است تا مانع از ارسال اسلحه به ارتش یمن شود. این در حالی است که سفیر این کشور در آمریکا مدعی تمایل برخی کشورها برای پیوستن به ائتلاف عربستان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی العهد، عبد الله المعلمی، سفیر عربستان در سازمان ملل اظهار داشت: کشورهای حوزه خلیج فارس با پنج کشور عضو دائم شورای امنیت در خصوص پیش نویس قطعنامه مربوط به یمن مذاکره می‌کنند.

وی گفت: شورای همکاری خلیج فارس پیش نویس قطعنامه مبتنی بر ممنوعیت ارسال سلاح به یمن را به آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین ارائه کرده است و به زودی آن را میان باقی اعضای شورای امنیت توزیع خواهد کرد.

وی با اشاره به حملاتی که از داخل و خارج علیه اسلام صورت می‌گیرد، گفت: گروه تروریستی داعش از داخل چهره اسلام را مخدوش می‌کند.

المعلمی گفت: باید مانع از اقدامات گروه های افراطی برای تحمیل اراده سیاسی خود بر دیگر گروه ها شد.

از سوی دیگر، عادل الجبیر، سفیر عربستان در آمریکا نیز از تمایل برخی کشورها برای پیوستن به ائتلاف طوفان کوبنده خبر داد.

وی گفت: هم اکنون مذاکراتی در مورد کشورهای خواهان مشارکت در ائتلاف در حال انجام است.

الجبیر مدعی شد: ائتلاف بر مشروعیت بین المللی مبتنی است و بنا به درخواست عبد ربه منصورهادی رئیس جمهوری یمن و طبق ماده 51 منشور سازمان ملل تشکیل شده و ابزاری برای دفاع جمعی است.

سفیر عربستان در آمریکا افزود: کشورهای ائتلاف برای حمایت از دولت و ملت یمن و در چارچوب منافع این کشور و بازگرداندن امنیت و ثبات آن تلاش می کنند.

انتهای پیام

کد N775712