جوانی در گفتگو با مهر:

عربستان به نیابت از آمریکا و صهیونیست‌ها به یمن حمله کرده است

سیاسی

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: نوع واکنش آمریکایی‌ها نسبت به تحولات اخیر یمن نشان می‌دهد که عربستان به نیابت از ایالات متحده آمریکا و صهیونیست‌ها به یمن حمله کرده است.

یدالله جوانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حمله رژیم آل سعود به کشور یمن و کشتار مردم بی دفاع این کشور اظهار داشت: اگر تحولات منطقه را به خوبی ریشه یابی کنیم، به این جمع بندی می رسیم که در یک طرف این تحولات، رژیم ایالت متحده آمریکا قرار دارد که به دنبال بحران آفرینی است تا دخالت های خود را استمرار داده و از این رهگذر، سلطه خود را در منطقه غرب آسیا تداوم ببخشد.

وی افزود: با توجه به موج بیداری اسلامی و تحولاتی که در این کشورها رقم می خورد، آمریکایی ها برای اینکه این تحولات را به نفع خود مصادره کنند، از متحدان خود در منطقه استفاده می کنند تا سیاستهایشان اجرا شود.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: دولت عربستان یکی از متحدان قدیمی آمریکاست و در سالهای اخیر و در خلال جنگهای 33 روزه، 22 روزه، هشت روزه و 51 روزه و نیز در رابطه با بحران سوریه و عراق، آمریکایی ها در پشت صحنه بحران قرار داشته اند و برخی کشورهای مرتجع منطقه مانند عربستان نیز در روی صحنه نقش آفرینی کرده اند.

جوانی گفت: در رابطه با تحولات یمن نیز نوع واکنشی که آمریکایی ها نشان دادند، به خوبی نشان می دهد که این یک نقشه طراحی شده از سوی آنهاست که عربستان به نیابت از ایالت متحده و صهیونیست ها آن را اجرا کرده و این تهاجم را صورت داده است.

وی درباره دلیل حمایت نکردن رژیم آل سعود از تحولات منطقه در سالهای اخیر اظهار داشت: رژیم آل سعود وابستگی عمیق و ریشه داری با نظام سلطه دارد و بر همین اساس، همواره سیاست های آنها را دنبال می کند و طبیعی است که نسبت به تحولات منطقه با توجه به ماهیت این تحولات، چنین موضعی داشته باشد.

جمهوری اسلامی از «بیداری اسلامی» در کنار «مقاومت اسلامی» حمایت می کند

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، با اشاره به موضع نظام جمهوری اسلامی نسبت به حوادث اخیر در یمن تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران یک سیاست مبنایی و اصولی در رابطه با تحولات منطقه دارد و چون در این منطقه موج «بیداری اسلامی» در کنار «مقاومت اسلامی» قرار گرفته، طبیعی است که جمهوری اسلامی نیز به صورت همزمان از مقاومت اسلامی و بیداری اسلامی حمایت کند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از حرکت ملت یمن برای دستیابی به استقلال واقعی حمایت می کند و خواهان آن است که ملتها خودشان بر سرنوشت خود مسلط شوند و طبیعی است که ملت یمن نیز مانند سایر ملت های منطقه، از حمایت جمهوری اسلامی ایران بهره مند شوند.