ژاپن به دنبال تمدید تحریم‌ها علیه کره شمالی

ژاپن,کره شمالی

روزنامه نیکئی امروز (شنبه) نوشت: ژاپن احتمالا به خاطر تاخیر پیونگ‌یانگ در پاسخ مناسب درباره ربوده شدن شهروند ژاپنی تحریم‌های خود علیه کره شمالی را تمدید می‌کند.

روزنامه نیکئی امروز (شنبه) نوشت: ژاپن احتمالا به خاطر تاخیر پیونگ‌یانگ در پاسخ مناسب درباره ربوده شدن شهروند ژاپنی تحریم‌های خود علیه کره شمالی را تمدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت ژاپن تصمیم دارد تا روز سه شنبه درباره تمدید تحریم‌های تجاری علیه کره شمالی، ممنوعیت پروازهای چارتری این کشور و اعمال ممنوعیت در ورود کشتی‌های این کشور به بنادر ژاپن تصمیم‌گیری کند.

در سال 2002 کره شمالی ربودن 13 شهروند ژاپنی را در دهه 70 و 80 میلادی تائید کرد و گفت که این شهروندان برای کمک به آموزش جاسوس‌ها وارد کره شمالی شده‌اند. پنج تن از این شهروندان ژاپنی به کشورشان بازگردانده شدند.

پیونگ‌یانگ اعلام کرده است که مابقی هشت تن مردند و پرونده مربوط به ربوده شدن شهروندان ژاپنی در کره شمالی بسته شده اما دولت توکیو به دنبال اعمال فشار خواستار دریافت اطلاعات بیشتر در باره این هشت شهروند ژاپنی است.

ژوئیه گذشته میلادی ژاپن در پی تعهد کره شمالی برای بررسی مجدد ربوده شدن شهروندان ژاپنی برخی از تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ را لغو کرد.

روزنامه نیکئی چاپ ژاپن همچنین نوشت: توکیو برخی از تحریم‌های لغو شده علیه کره شمالی را بدون تغییر باقی خواهد گذاشت و تنها به دنبال اعمال فشار بیشتر علیه این کشور برای تداوم بررسی‌های مربوط به شهروندان ربوده شده خود در کره شمالی است.

همچنین مذاکرات غیررسمی میان مقامات کره شمالی و ژاپن در ماه جاری میلادی صورت گرفت و هیات ژاپنی تهدید کرد در صورتی که پرونده مربوط به اتباع ژاپنی ربوده شده بیش از این با تاخیر مواجه شود، تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ را شدیدتر می‌کند.

انتهای پیام

کد N775626