ناو گروه نیروی دریایی ارتش،بندر کوچین هند را به سوی ایران ترک کرد

ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح روز گذشته(جمعه) بندر کوچین در جنوب هند را به مقصد بندرعباس ترک کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، این ناوگروه که متشکل از ناو پشتیبانی رزمی بندر عباس و ناوشکن نقدی است، چهارم فروردین با استقبال مقامات نیروی دریایی هند در بندر کوچین این کشور پهلو گرفته بود.

این ناو گروه که بهمن ماه سال گذشته از بندرعباس حرکت کرده است،درسفری 15 هزار کیلومتری تاکنون از بنادر جاکارتا در اندونزی و بندر کلمبو در سریلانکا عبور کرده است.

ناو گروه سی وسوم نیروی دریای ایران امروز مسیر چهار هزار کیلومتری بندر کوچین درجنوب هند تا بندر عباس را درمدت 12 روز طی می‌کند و روز 19 فروردین به بندر عباس می رسد.

کوچین از بنادر مهم در هند است که سالانه بیش ازیک هزار و 100 کشتی باربری،تجاری و نظامی دراین بندر پهلو می گیرد.

ناو گروه سی وسوم نیروی دریایی به دلیل حضور دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) در آن یک ناو گروه عملیاتی،اطلاعاتی و آموزشی است.

سی و سومین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در ادامه حضور مقتدرانه در آبهای بین‌المللی تاکنون از بنادر کشورهای سریلانکا و اندونزی بازدید کرده است.

حضور ناوگروه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در بنادر کشورهای خارجی بخصوص حوزه آبی اقیانوس هند و کشور هند به دلیل حضور نیروهای دریایی فرامنطقه‌ای ازاهمیت بالایی برخوردار است.

ناو گروه سی وسوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی سال گذشته نیز از بندر بمبئی هند بازدید کرده بود.

ناوگروه سی وسوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران وظیفه تامین امنیت خطوط کشتیرانی کشورمان در آب های آزاد را برعهده دارد و این ناوگروه با گشت‌زنی در هزاران مایل دریایی به شناورهای دیگر کشورها نیز که مورد تهدید دزدان دریایی قرار گیرند، کمک می‌کند.

انتهای پیام

کد N775548