رئیسی در جمع خبرنگاران؛

عربستان و آمریکا نتایج حمله به یمن را خواهند دید

سیاسی

دادستان کل کشور با اشاره به تنفر ایجاد شده در افکار عمومی جهان در پی حمله عربستان و آمریکا به یمن گفت: عربستان و آمریکا نتایج و تبعات این حرکت خود را خواهند دید.

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر همسر آیت الله جنتی در تهران، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم ما در همه عرصه ها از جمله در عرصه دیپلماسی عزت و اقتدار را می خواهند، اظهار داشت: ما در عین حال که هیچ وقت میز مذاکره را ترک نمی کنیم اما خواهان مذاکره با عزت ایستادگی و حکمت و مصلحت هستیم.

وی ادامه داد: مردم در رابطه با اقتصاد مدل اقتصاد مقاومتی را می خواهند و در زمینه نظام اداری هم ادارات و سازمان هایی سالم، عدالت اداری و مقابله با فساد اداری را درخواست می کنند.

رئیسی در همین رابطه با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان دولت و ملت همدلی و همزبانی تاکید کرد: اگر عرصه سیاست داخلی و خارجی ما جلوه حضور مردم باشد، پیام رهبری معظم انقلاب قطعا تحقق می یابد.

دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به حوادث اخیر یمن و تهاجم رژیم آل صعود به این کشور تصریح کرد: فکر می کنم در جهان یک نوع تنفر عمومی نسبت به این حرکت عربستان و آمریکا ایجاد شده است؛ چون آنها در مقابل اراده یک ملت ایستاده اند.

رئیسی گفت: ملت یمن برای کشورش تصمیم گرفته و اینها در مقابل آن ایستاده اند و این قطعا یک نوع محکومیت را در افکار عمومی جهان به دنبال دارد و بعد از آن نیز نتایج و تبعات آن را خواهند دید.