تونس فردا شاهد تظاهرات ضد تروریسم با حضور مقامات بین‌المللی

تونس

رئیس جمهوری فرانسه قرار است روز یکشنبه برای حضور در راهپیمایی گسترده ضد تروریسم به تونس سفر کند.

رئیس جمهوری فرانسه قرار است روز یکشنبه برای حضور در راهپیمایی گسترده ضد تروریسم به تونس سفر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، سفر فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه به تونس پس از حمله مرگبار به موزه ملی این کشور صورت می‌گیرد که باعث کشته شدن دهها تن و زخمی شدن چندین تن دیگر شد.

رئیس جمهور سوسیالیست فرانسه به دعوت همتای تونسی خود به این کشور سفر می‌کند تا به همراه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، رئیس‌جمهور لهستان و رئیس‌جمهور گابن، ماتئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا و فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در راهپیمایی ضد تروریسم تونس شرکت کند.

ریاست جمهوری تونس اعلام کرد که چهار رئیس‌جمهور و نخست وزیر الجزایر به اضافه هیات‌های عربی و غیرعربی اعلام کرده‌اند که در تظاهرات ضد تروریسم تونس که فردا (یکشنبه)‌ برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

در جریان حمله دو مرد جوان مسلح به موزه ملی تونس در باردو نزدیک پارلمان این کشور 23 تن کشته شدند که در میان آنها 20 توریست ژاپنی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، لهستانی و کلمبیایی دیده می‌شود.

مقام‌های تونسی اعلام کردند، این دو مرد که در جریان عملیات ویژه نیروهای این کشور کشته شدند به لیبی سفر کرده بودند تا پیش از بازگشت به کشورشان آموزش‌های لازم را از جانب داعش دریافت کنند.

انتهای پیام

کد N775509