فرانسه به دنبال تصویب قطعنامه صلح اسرائیل و فلسطین

فلسطين,اسراييل,فرانسه

دولت فرانسه اعلام کرد، در روزهای آینده تلاش می‌کند برای از سرگیری مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین زمینه صدور قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل را فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مقام‌های دولت پاریس اعلام کردند، رایزنی‌های خود را در این زمینه در روزهای آینده در سازمان ملل متحد شروع خواهند کرد.

شبکه خبری بی.بی.سی، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه طی سخنرانی در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: مذاکرات بر سر یک قطعنامه جدید می‌تواند شاخص‌ها و محدوده‌هایی را برای یک توافق صلح نهایی فراهم کند.

وی ادامه داد: امیدوارم آمریکا که با این موضوع مخالفت کرده این بار مخالف نباشد.

آمریکا تا پیش از این، با هر گونه اقدام شورای امنیت سازمان ملل متحد در این ارتباط مخالف بود و چنین اقداماتی را به ضرر اسرائیل ارزیابی می‌کند ولی اعلام کرده با تیره شدن روابط رئیس جمهور آمریکا با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، دولت باراک اوباما سیاست‌های خود را در این زمینه بازنگری می‌کند.

در هفته‌های اخیر پس از آنکه بنیامین نتانیاهو در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی‌اش گفت تا زمانی که نخست‌وزیر اسرائیل باشد نمی‌گذارد کشور مستقل فلسطین تشکیل شود، انتقادها از او افزایش یافته است. از جمله دنیس مک‌دانا، رئیس دفتر باراک اوباما در یک سخنرانی گفت که اسرائیل باید به اشغال ۵۰ ساله کرانه باختری پایان بدهد.

انتهای پیام

کد N775490