گروه اعزامی مهر به دور دوم مذاکرات لوزان/۴۴

عراقچی خبر داد: روز یکشنبه نشست وزرا در لوزان برگزار می شود

سیاسی

عراقچي گفت: احتمالا روز يكشنبه يك نشست وزرا خواهيم داشت و اگر نشست جمع بندي در كار باشد به مقر سازمان ملل در ژنو خواهيم رفت

به گزارش گروه اعزامی مهر،  عراقچی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که نتیجه مذاکرات امروز چه بوده است؟ گفت:  امروز مذاکرات بسیار فشرده‌ای جریان داشته است، در سطوح مختلف بین ما، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها. به هر حال بعضی از موضوعات است که هنوز اختلافات درباره آنها باقی مانده است و ما تلاش می‌کنیم که دیدگاه‌ها را به یکدیگر نزدیک کنیم.

وی افزود: امیدواریم در روزهای آینده این اتفاق بیفتد.

عراقچی درباره اینکه امروز آقای ظریف خیلی عصبانی بود نیز گفت:  مذاکرات سختی در جریان است، نفس گیر است و گاهی اوقات پرتنش می‌شود. طبیعی است که در شرایط مختلف روحیات مختلفی وجود داشته باشد، ولی ما امیدوار هستیم.

معاون وزیر خارجه درباره اینکه آیا تا پایان مهلت تعیین شده به نتیجه می‌رسیم؟ عنوان کرد:‌ امیدوار هستیم و تا آخرین لحظه مهلت در لوزان خواهیم بود و تلاش خود را خواهیم کرد و بقیه با خداوند است.

وی در این باره که اختلافات درباره چه مواردی است؟ گفت:‌ بعضی از مسائل است که روی آن کار می‌کنیم.

عراقچي درباره احتمال حضور و  نشست وزرای خارجه ایران و ۱+۵ گفت: احتمالا روز يكشنبه يك نشست وزرا خواهيم داشت و اگر نشست جمع بندي در كار باشد به مقر سازمان ملل در ژنو خواهيم رفت