استراحت هیات‌های ایران و آمریکا در حیاط هتل مذاکرات

ظریف: رسیدن به توافق به 1+5 بستگی دارد

وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا به توافق نزدیک هستید؟ گفت: نه نیستیم، اما حرکت می‌کنیم. این مساله به این بستگی دارد که آنها (1+5) بین فشار و به کار گرفتن اراده سیاسی کدام را انتخاب می‌کنند.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به لوزان سوییس، محمد جواد ظریف رییس هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان عصر روز جمعه بعد از نشست عصر خود با وزیر خارجه آمریکا به همراه علی‌اکبر صالحی و حسین فریدون در حیاط هتل مذاکرات در حال قدم زدن و گپ و گفت بودند که خبرنگاران حاضر در محل هتل در ایوان یکی از سالن‌های هتل مشغول تصویربرداری از آنها شدند.

ظریف در پاسخ به این‌که خنده‌هایتان نشانه رسیدن به توافق است؟ گفت که " من همیشه لبخند می‌زنم. مذاکرات سخت است و باید لبخند زد."

با وجود آنکه هیات ایرانی متوجه حضور تعداد زیادی از خبرنگاران در نزدیکی خود و در حال گرفتن فیلم و عکس بودند اما محل ایستادن خود را ترک نکردند و برای دقایقی دیگر ماندند.

پس از آن ظریف کمی آن طرف تر به صحبت‌هایش با صالحی ادامه داد و به سمت دیگری از حیاط هتل رفتند و در آن بخش که بسیار دورتر از دسترس و چشم خبرنگاران بود نشستند و دقایقی به صحبت‌هایشان ادامه دادند. این در حالی بود که هیات مذاکره‌کننده آمریکا نیز برای استراحت و مشورت داخلی نزدیک به هیات ایرانی نشسته بودند.

به گزارش ایسنا، مذاکرات هسته‌ای در گام‌های حساس و نهایی خود برای تکمیل "راه‌حل‌ها" حرکتی لاک‌پشت وار را طی می‌کند و با نزدیک شدن دیدگاه‌ها به هم این احتمال قوت گرفته است که در این مرحله از مذاکرات و با آمدن تمامی وزیران خارجه به لوزان،‌ اعلام رسیدن به تفاهم مشترک در مقر سازمان ملل در ژنو صورت گیرد.

انتهای پیام

کد N775298