هشدار اتحادیه اروپا به شهروندانش درباره جاسوسی آمریکا از اطلاعات فیس‌بوک

اتحاديه اروپا

کمیسیون اروپا به شهروندان اروپایی هشدار داده برای حفظ اطلاعات شخصی خود از جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا بایستی حساب‌های کاربری خود در فیس بوک را غیرفعال کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ برنارد شیما، دادستان کمیسیون اروپا درباره هشدار این کمیسیون به شهروندان اروپایی گفت: اگر مردم به دنبال حفظ اطلاعات شخصی خود از جاسوسی آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا هستند، باید حساب‌های کاربری خودشان در فیس بوک را ببندند. شما باید به دقت مراقب حساب کاربری خود در فیس بوک باشید.

در حال حاضر یک "بندرگاه امن" که نقل و انتقال داده‌های شهروندان اروپایی را در سراسر اقیانوس اطلس برعهده دارد در قالب یک چارچوب عمل می‌کند و عدم درنظر گرفتن این چارچوب، خلاف قوانین اتحادیه اروپاست که داده‌های شخصی به خارج از این اتحادیه رد و بدل شود. تاکنون پرونده‌هایی علیه شرکت‌های اپل، فیس بوک،‌ مایکروسافت، یاهو و اسکایپ مبنی بر تخطی از این چارچوب مطرح شده است.

"بندرگاه امن" به بیان این مساله می‌پردازد که حفاظت از قوانین داده‌های آمریکا زمانی مناسب و کارآمد است که اطلاعات بر مبنای "خودتضمنی" توسط کمپانی‌ها رد و بدل شوند، اما برنارد شیما، دادستان کمیسیون اروپا می‌گوید که آمریکا برای انجام چنین کاری واجد شرایط نیست و کمپانی‌هایی که در داخل اتحادیه اروپا فعالیت دارند نباید اجازه دهند که داده‌هایشان به داخل آمریکا منتقل شود.

در همین حال، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا چون لهستان و یک گروه مدافع حقوق دیجیتال در ایرلند به حمایت از گفته‌های دادستان کمیسیون اروپا پرداخته که می‌گوید چارچوب "بندرگاه امن" نمی‌تواند حفاظت از داده‌های شهروندان اتحادیه اروپا را تضمین کند.

انتهای پیام

کد N774941