۰
نقوی‌حسینی در گفتگو با مهر:

شورای امینت با عربستان برخورد نکند از حیز انتفاع ساقط است

  • ۳۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم عکس العمل مناسب شورای امنیت با کشور متجاز به یمن گفت: اگر شورای امنیت با عربستان برخورد نکند از حیز انتفاع ساقط است.

نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حمله هوایی عربستان به خاک یمن، گفت: عربستان از حرکت مردمی و انقلاب یمن نگران است؛ چراکه اگر حکومت مردم‌سالار در یمن مستقر شود ممکن است پایه های حکومت طایفه ای، قبیله ای و موروثی او را متزلزل کند.

وی با بیان اینکه عربستان همیشه یمن را حیاط خلوت خود می دانسته است، افزود: امروز که عربستان شاهد تحولات انقلابی در یمن است از همه توان و ظرفیت نظامی خویش برای جلوگیری از این تحول انقلابی استفاده خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی، تاکید کرد: حال که عربستان بر خلاف پروتکل‌های بین‌الملل در تجاوزی آشکار به یمن حمله‌ور شده است، مطمئن هستیم که مردم یمن این حمله را بی پاسخ نمی گذارند و دود این آتش بر چشم خود عربستان خواهد رفت.

نقوی حسینی، با تاکید بر لزوم ورود شورای امنیت به موضوع حمله عربستان به یمن، خاطرنشان کرد:  انتظار جامعه جهانی و افکار عمومی  این است که شورای امنیت و سازمان ملل متحد که مدعی صلح، دوستی و عدالت هستند در مقابل این تجاوز آشکار عکس‌العمل مناسب نشان دهند و زمینه برخورد با متجاوز را فراهم کنند که اگر چنین نشود، شورای امنیت از حیز انتفاع ساقط است.

 
[div id='__hggasdgjhsagd_once'] 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.