حرفهای وزیر بهداشت در باره پولداربودنش

در بخشی از مصاحبه ویژه نامه نوروزی روزنامه اعتماد با حسن هاشمی وزیر بهداشت آمده است:

نمی‌شود تکذیب کرد که پزشکان درآمد خوب را دوست دارند اما یک بار گفتید که دیگر به این پول‌ها دل نمی‌بندم. اما این را هم گفتید که خوبی وزیر پولدار بودن این است که وزیر بخشنده‌ای خواهد بود.
اگر به زندگی ما هم نگاه کنید پول هیچ وقت هدف نبوده پول هم یک ابزار است یک وسیله است و اگر از مسیر سالم و مشروع هم به دست بیاید اصلا بد نیست.

اما منتقدان شما از این زاویه خیلی به شما فشار می‌آوردند مثلا شما را با افراد پولدار در دولت قبل مقایسه می‌کنند اما زمانی که این بحث در مجلس پیش آمد و خیلی هم بر آن تاکید می‌کردند شما هیچ وقت به آن پاسخ ندادید چرا؟

چون ما فرصتی نداریم که بخواهیم پاسخ این چیز‌ها را بدهیم. یک خدایی است که همه چیز را می‌بیند و حاضر و ناظر است

تکذیب هم نمی‌کنید؟
چرا تکذیب کنم؟ وقتی این پول از مسیر سالم به دست آمده و در مسیر مشروع هم استفاده می‌شود چرا تکذیب کنم؟ در عین حال که در دین ما (به دست آوردن ثروت) نکوهش نشده بلکه تشویق هم شده اگر کسانی هستند که از این ابزار استفاده می‌کنند برای محکوم کردن عده‌ای و حذف مخالفانشان حتما بدانند که خلاف دستور دین عمل می‌کنند بالاخره برای پیشرفت کشور باید افرادی باشند که سالم باشند از مسیر سالم به ثروت برسند و ثروتشان را در راه توسعه کشور و ایجاد اشتغال به کار بگیرند اینکه خیلی هم خوب است.

 

17302

کد N774811