در جریان دومین روز حضور در هند انجام گرفت؛

دیدار فرماندهان ناوگروه 33 نداجا با فرمانده ناوگان جنوب هند

نيروي دريايي ارتش

فرماندهان ناوگروه 33 نیروی دریایی ارتش در جریان دومین روز حضور در کشور هند، با فرمانده ناوگان جنوب هند دیدار کردند.

فرماندهان ناوگروه 33 نیروی دریایی ارتش در جریان دومین روز حضور در کشور هند، با فرمانده ناوگان جنوب هند دیدار کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ناخدا محمدرضا کرمانشاهی فرمانده ناوگروه سی وسوم نیروی دریایی ارتش در جریان حضور 3 روزه این ناوگروه در بندر کوچین هند به همراه جمع دیگری از فرماندهان و مسئولان ناوگروه با فرمانده ناوگان دریایی جنوب هند دیدار کرد.

کرمانشاهی در این دیدار ضمن تاکید بر تقویت روابط میان دور کشور به ویژه در حوزه دریایی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی توانسته است با تکیه بر توان داخلی و عدم وابستگی به خارج به یکی از قدرت‌های برتر منطقه تبدیل شود.

وی همچنین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد تا تجربیات و دانش خود را در حوزه دریایی در اختیار دیگر کشورهای دوست از جمله هندوستان قرار دهد.

فرمانده ناوگروه سی وسوم نیروی دریایی ارتش گفت: امروز ما نه تنها دانشجویان نیروی دریایی ارتش ایران را در داخل کشور خودمان آموزش می‌دهیم بلکه افسران برخی کشورهای دیگر نیز در دانشگاه نیروی دریایی ما آموزش می‌بینند.

کرمانشاهی خاطرنشان کرد: ناو گروه‌های ما جهت حفظ خطوط مواصلاتی کشورمان در مقابله با پدیده شوم دزدان دریایی در آب‌های آزاد به ویژه خلیج عدن حضور دائمی داشته و این حضور حامل پیام صلح و دوستی برای دیگر کشورهای نیز هست.

همچنین در این دیدار فرمانده ناوگان جنوب هند ضمن ابراز خشنودی از پهلوگیری ناوگروه سی‌و سوم نداجا شهر بندی کوچین بر تقویت روابط دو جانبه تاکید کرد.

وی افزود: ما نیز این آمادگی را داریم تا با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که یک نیروی شناخته شده و قدرتمند است روابط بیشتری داشته باشیم.

فرماندهان و دانشجویان ناوگروه اعزامی ارتش همچنین در جریان دومین روز حضور در کشور هند، از مرکز آموزش و موزه ناوگان جنوب این کشور در شهر بندری کوچین بازدید کردند.

آشنایی با نحوه آموزش افسران نیروی دریایی هند و تاریخچه این نیرو و نیز دیدار و گفت‌وگو با اساتید و مسئولین آموزشگاه دریایی هند از جمله برنامه‌های این بازدید بود.

بنابراین گزارش، ناو گروه سی و سوم اطلاعاتی عملیاتی و آموزشی نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو پشتیبانی بندرعباس و ناوشکن نقدی ماموریت خود را از اول بهمن‌ماه سال 93 آغاز کرده و تاکنون علاوه بر کشور هند در بنادر کشورهای سریلانکا و اندونزی نیز پهلوگیری کرده است.

انتهای پیام

کد N774503