انصارالله: عربستان از تجاوز خود به یمن پشیمان خواهد شد

عربستان,يمن

جنبش مردمی انصارالله با بیان اینکه حملات هوایی کشورهای عربی به رهبری عربستان علیه مواضع این جنبش تجاوزی علیه یمن است، هشدار داد که این حملات منطقه را به جنگ گسترده‌ای می‌کشاند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد البخیتی، از رهبران جنبش انصارالله یمن امروز (پنجشنبه) در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت: تجاوزی علیه یمن صورت گرفته است و ما با شجاعت هر چه تمام‌تر با آن مقابله می‌کنیم و این عملیات نظامی منطقه را به جنگ گسترده‌ای خواهد کشاند.

البخیتی افزود: ملت یمن مردمی آزاد هستند و با متجاوزان برخورد خواهند کرد.

این عضو برجسته جنبش انصارالله به دولت عربستان سعودی و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هشدار داد که از تجاوز خود به یمن پشیمان خواهند شد.

همزمان علی القحوم، از رهبران جنبش انصارالله عنوان داشت که مردم یمن در مقابل تجاوز عربستان بی‌تفاوت نخواهند ماند و با تمامی گزینه‌های موجود به تجاوز عربستان پاسخ خواهند داد و خون مردم یمن ارزان نیست.

القحوم گفت: اخباری مبنی بر اینکه تانک‌هایی از کشورهای حوزه خلیج فارس وارد یمن شده است، صحت ندارد و هرگونه مداخله‌ای به شدت از سوی مردم پاسخ داده خواهد شد.

وی افزود: عربستان در تلاش بوده است تعداد بیشتری از کشورها را برای تجاوز به یمن جمع کند.

وی عنوان داشت: حرف و حدیث‌هایی در مورد کشته شدن رهبرانی از جنبش انصارالله سرپوشی برای جنایت‌های کشتار غیرنظامیان در حمله عربستان است و اخباری مبنی بر کشته شدن رهبرانی از انصارالله صحت ندارد و غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان قربانیان این حملات هستند.

القحوم گفت: مداخله عربستان در یمن پس از آن صورت گرفت که عربستان همه چیز را از دست داد. مداخله عربستان در یمن غیرقابل توجیه است.

انتهای پیام

کد N774483