رییس جمهوری چین:باید با ناکارآمدی‌های وزارت دادگستری به خوبی مقابله شود

سیاسی

رئیس‌جمهوری چین در پی یکسری پرونده‌های شرم‌آور که باعث خشم مردم این کشور شده، گفت: باید با اقدامات ناکارآمد و نامناسب وزارت دادگستری کشور به خوبی مقابله شود در غیر این صورت این اقدامات تلاش‌های پکن را در تقویت اجرای قانون از میان می‌برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، حزب حاکم کمونیست چین تلاش می‌کند تا به تقویت اعتمادسازی در سیستم حقوقی این کشور بپردازد؛ اقدامی که شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین آن را بخشی حساس از تلاش‌ها برای اصلاح اقتصادی موجود در کشور می‌داند.

اوایل ماه جاری میلادی قاضی ارشد چین در گزارش سالانه خود اذعان داشت که ناکارآمدی در وزارت دادگستری این کشور باعث خشم عمومی شده است و خواستار افزایش شفاف‌سازی در دادگاه‌های چین شد.

خبرگزاری شینهوا به نقل از رئیس‌جمهوری چین گزارش داد: دلایل بسیار زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد ناعدالتی‌ها، نابرابری‌ها و ناکارآمدی‌ها در وزارت دادگستری چین دیده می‌شود و این نشانگر فساد حقوقی در این وزارتخانه است.

رئیس‌جمهوری چین ادامه داد: اگر این مشکلات حل نشوند بر روند اجرای قانون در کشور اثر گذاشته و به شدت بر عدالت اجتماعی تاثیر می‌گذارند. اعتماد و رضایت جامعه خود بر اثباتی بر این مساله است که اصلاح حقوقی و قانونی در کشور کارایی دارد و قضات و دادستان‌ها باید مسوول پرونده‌هایی باشند به آنها رسیدگی می‌کنند. با وجود اصلاحات قانونی در چین دولت پکن هیچ تمایلی به تغییر سیاسی و یا حذف کنترل حزب حاکم بر سیستم حقوقی از خود نشان نداده و همچنان مخالفان از جمله وکلا را دستگیر می‌کند.

شی جینپینگ مکرراً اعلام کرده که حزب حاکم کمونیست باید به رهبری خود بر سیستم حقوقی چین ادامه دهد.

انتهای پیام

کد N774375